Honda VFR 1200X Crosstourer (2014)

Vlastník _lukas_
Vloženo 6.4.2020
Aktualizováno 16.4.2024

Spolehlivá motorka na které je možné jezdit denně do práce a nebo taky klidně za jediný den ujet 1500Km ve dvou a pořád vás to s ní bude bavit.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy)

První dojmy - Láska na první pohled to zrovna nebyla, značná nadváha, exteriér také není její silnou stránkou, ale nakonec si mou přízeň získala. Byla to moje první motorka, kterou jsem si koupil úplně novou. Když jsem se na ní poptrvé posadil a chtěl jsem jí odlepit z bočního stojanu, napadlo mě, jestli jsem se náhodou nezbláznil. Taková těžká mrcha! Až tam hodím nabalené kufry a vyskočí za mě manželka, tak se mi s ní bez trapného pádu nemůže podařit zastavit.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro výšší jezdce s váhou nad 90kg. Menší majitelé s výškou pod 178cm budou mít problém dosahnout na zem. Vidlicový motor způsobil posun těžiště výš a manipulace na místě by pak mohla připomínat boj Davida s Goliáše.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rokojeti, centrální stojan, zásuvka 12V, kryt motoru, padací rámy, zvýšené plexi, kufry pro delší cesty

Jak jsem už zmínil, nešlo o koupi stroje z pobláznění mysli. Dlouho jsem pročítal recenze a hledal motorku, která by splnila mé požadavky. Velkou roli hrála při výběru motorky cena, jelikož to mělo být poprvé, co jsem si chtěl koupit úplně nový stroj.
Né že bych na sobě šetřil, ale původně jsem si myslel, že budu jezdit kratší vzdálenosti.
BMW bylo za peníze, které jsem už nebyl ochotný investovat. Moje přání bylo koupit si stroj s kardanem, jelikož nepatřím k těm co přijedou do kempu, postaví stan a jdou čistit řetěz, ale spíš k těm co přijedou, postaví stan a jdou si koupit pivko.Od motorky jsem chtěl pohodlné cestování ve dvou a když jsem si to tak shrnul, moc možností jsem už neměl. Bude to znít asi hloupě, ale dalo by se říct, že se jednalo o zakoupení motorky z rozumu a né z lásky. Dnes můžu říct, že jsem si vybral velice dobře, zatím jsem neseděl na jiném stroji, který by mě přiměl k výměně našeho cestovního parníku.
Jízda v terénu vzhledem k nadváze je katastrofální a pokud někdo má tyto ambice, měl by hledat jinou motorku. Crosstourer se cítí nejlíp na asfaltu a občas na nějaké polní cestě. Pro ty kteří zvažují koupi tohoto stroje a jezdí ve dvou s plnými kufry bych chtěl vyzdvihnout brzdy. Jejich účinek neklesá ani po značném přehoupnutí se přez technicky povolenou maximální zátěž motorky při jízdě z Großglockneru. O výkonu motoru není třeba mluvit, toho má Crosstourer dostatek.

Andrej
Andrej napsal 17.04.24 v 18:18 9b.

Krasavice ať slouží

MGG
MGG napsal 04.05.20 v 21:49 10b.

Super moto
...len toho spolujazdca by som chcel vidiet po 1500km za den

tomcruise77
tomcruise77 napsal 13.04.20 v 11:42 10b.

úžasný stroj. Seděl jsem na tom v Hondě, moc se mi to líbilo. Mám 196 cm a moc motorek na výběr nemám. Ale tento mastodont je pro mě jako ušitý. Bohužel vzhledem k ceně je to pro mě nedosažitelný cíl, aspoň zatím. Přeji hodně příjemných zážitků. Hlavně když místo mazání řetězu si můžeš zajít na pivko - sdílím tvůj názor.

Jardas444
Jardas444 napsal 13.04.20 v 09:45 10b.

Moc hezká motorka

wi_tack
wi_tack napsal 10.04.20 v 13:46 10b.

Gratuluji ke koupi motorky, se kterou jsi spokojený Mě CT také nadchl a nedám na něj dopustit