KTM 1290 Super Adventure (2019)

Vlastník VlČek67
Vloženo 4.4.2020
Aktualizováno 19.11.2020

Vloženo: 27.04.2020, Uskutečněno: 27.04.2020, Stav tachometru: 1860 km, Zhlédnuto: 11x

Aktualizace 19/11/2020

S větším plexi GIVI jsem najel cca 6K km a někdy v červenci jsem ho sundal, proč?

(+) měřím 178 cm a i v nejnižší poloze jsem byl spokojený, minimum turbulencí do přilby, snížení hluku atd super super super

(-) plexi je i širší, což je velké plus za deště, ale v horkých letních dnech jsem stále stál ve stupačkách abych se alespoň trochu ochladil a při své nevelké výšce sice koukám přes hranu plexi v dolní poloze, ale je to jen taktak a večer za deště a ještě když je plexi špinavé, tak jsem viděl velmi málo, skoro nic anebo jak se říká velký kulový ... je to plexi pro chladnější dny, takže zůstane doma jako druhé a budu je střídat.

+++ původní text +++

Dnes jsem namontoval velké plexi GIVI, je cca o 8 cm delší a taky širší, tak uvidím jaký bude rozdíl proti originálu s MRA deflektorem, který v +/- 1/3 posunu fungoval lépe než originál v nejvyšší poloze. Velké plexi bych rád provozoval v dolní poloze. Tak uvidím a později doplním své pocity a foto.
Dnes mi dorazila objednaná termo páska zadního svodu a folie odstínění sedla, zítra dostanu teploměr, tak vyrazím pořádně ohřát svod a vzduch pod sedlem a nejpozději do konce týdne musím svod omotat a podlepit sedlo, nastříkat impregnací, otestovat a znovu změřit teplotu. Jinak již jsem se pokoušel měřit teplotu svodu a zadního tlumiče jedním teploměrem, ale byl jsem překvapený poměrně nízkými teplotami. Tak uvidím kolik mi ukáže certifikovaný teploměr.
Doplněno 02.05. - Tak výsledek již vidíte na fotce, ano funguje to, mám ho v dolní poloze, takže v případě deště budu koukat přes plexi, určitě je to lepší než originál, ale nevím zda je to lepší než originál vč. MRA deflektoru, větší šířka plexi také pomohla, mám méně much na zrcátkách a na přilbě taky, takže ano, je to lepší. Zatím budu jezdit takto, 16/5 mám v plánu vyrazit na trip, tak uvidím a jak se to bude chovat na dlouhých přesunech a za případného deště. Jinak při předjíždění náklaďáku je to znát, ale plusy převládají.

MedWed (37) napsal 03.05.2020 v 11:19

... porad jsi rikam, ze GS je lepsi...

(jinak me osobne se deflektory nelibi, takze tohle asi lepsi...)

1 reakce

VlČek67
VlČek67 19.11.2020 v 18:55

MedWede, my se musíme potkat osobně, Ty jsi určitě můj kamarád anebo jeho brácha, ten mi to už říká minimálně 15 let ... přečti si aktualizaci, protože nic není bílé nebo černé. Měj se

• pneu Dunlop TRAILMAX MISSION

Brzká demontáž pneu. Na pneu mám najeto cca 15000 km a musím konstatovat, že DUNLOP TRAILMAX MISSION nikdy více. PRO: na motorce super vypadají = design, ale ten nejezdí velký nájezd, mám najeto 15K a cca +3K je

Vloženo: 30.06.2022
    Uskutečněno: 30.06.2022
  • Najeto 30.000 km

Je 30.06.2022 a moje obluda od KTM má najeto 30.000 km právě dnes byla na "klinice" = v servisu Shiva KTM v Uhříněvsi, závady žádné, průměrná spotřeba cca 6l, ale svítila tam i 10 ! Pocity po 30K, topí do lýtek jako sv

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.06.2022
    Uskutečněno: 30.06.2022
  • konec roku 2021 a začátek 2022

rok 2021 jsem uzavřel při necelých 24K km na budíku KTMky, pneu Dunlop Trailmax Mission se mi úplně neosvědčily (nemám na nich tak dobrý pocit jako na Pirellkách), takže se vracím k Pirelli Scorpion Trail 2, zadní už je

Vloženo: 22.03.2022
    Uskutečněno: 22.03.2022