Yamaha Tenere 700 (2020)

Vlastník kmx-125-FMX-650
Vloženo 4.4.2020
Aktualizováno 4.4.2020

Krásná skvěle ovladatelná a s pěkným výkonem .

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek)

Triumph Tiger 800 XC: Nakonec drobet zvítězil rozum . Dávat za 10 let starou ojetinu cca 140 tis + je nesmysl
BMW F 800 GS: Nakonec drobet zvítězil rozum . Dávat za 10 let starou ojetinu cca 140 tis + je nesmysl

První dojmy - První jízda 25 února 2020 byla nezvyklá . Endur jsem měl dost ale poslední rok jsem jezdil na FZ 6 , po nasednutí na Tenere byl šok z výšky :-) . Prvních cca 100 km brzdy vůbec nebrzdili ( jasně je to nový ) , motor byl takovej kostrbatej nechtěl do otáček . Po asi 500 km se všechno výrázně zlepšovalo . Po ujetí 1000 km byl motor zajetý a jsem jel na garanci . Ted už si dopřávám plnýho výkonu a to je zábava . Krásnej tah odspodu , velkej rozdil 4 vál vs 2 vál. Zátah má řádnej a člověk by tipoval víc než 54 kw . Motorka je pro vyšší postavy , mám 186 cm a je mi akorát . Posed je naprosto famozní , perfektně padnoucí řidítka . Super kalkulačka s ukazatelem zařazenýho kvaltu , hodinami , 2 x trip , aktuální spotřeba / průměrná . Spotřeba když jedu svižně 4,3 - 4,6 L , a když se dost honí tak 4,9 L . Display je pěkně čitelnej asi bych neměl co vytknout.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro lidi co z ní dosáhnou na zem :-) . Kdo má rád endura . Např V strom je čistě silniční svezení mnohem nižší a širší , tím neřikám je špatnej.

Proč jste si vybral tento stroj?

Nová krásna se zárukou a za 250 tis . Nebo pořídit Tigra rv . 2010 za 140 tis ? Volba jasná .

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti? Jízda, motor, brzdy, podvozek, ovladatelnost, spolujezdec, úložný prostor, spotřeba, servis a poruchy. Zkuste se rozepsat...

Najeto asi 1300 km . Motorka je pro vyšší postavy , mám 186 cm a je mi akorát . Posed je naprosto famozní , perfektně padnoucí řidítka . Super kalkulačka s ukazatelem zařazenýho kvaltu , hodinami , 2 x trip , aktuální spotřeba / průměrná . Spotřeba když jedu svižně 4,3 - 4,6 L , a když se dost honí tak 4,9 L . Display je pěkně čitelnej asi bych neměl co vytknout.
Brzdy už ted brzdí moc pěkně krom zadní , před nemá problém . Origo výfuk mě hodně překvapil , má krásnej hutnej zvuk , ladák řešit nebudu . Podvozek je na naše cesty ideální . Příjemná jízda , krásně kopíruje nerovnosti ale bláto to neni. Spolujezdec ? Nevím jezdím sám ale pro dva to moc nebude. Uložný prostor nula . Max mini lékárnička pod sedlem spolujezdce , je to standart . Motorku jsem s větším místem pod sedlem neměl .

Bebel17
Bebel17 napsal 04.04.20 v 23:18 10b.

Zdar, moc pekná... rozumná voľba. Uži si ju naplno.

kmx-125-FMX-650
kmx-125-FMX-650 napsal 04.04.20 v 15:42

Díky . Jsem z ní štajf.

jiřus69
jiřus69 napsal 04.04.20 v 13:24 10b.

Moc pěkná Tak přeji hodně zábavy i mimo silnice

Milan1963
Milan1963 napsal 04.04.20 v 12:36 10b.

jawatar
jawatar napsal 04.04.20 v 10:30 10b.

Super endurko,ten motor je skvost!!!