Kawasaki Ninja 250R (2008)

Vlastník AlexCoburn
Vloženo 31.3.2020
Aktualizováno 6.4.2021

Lehká, maloobjemová a dobře ovladatelná motorka. Koupil jsem si ji pro začátek, jelikož přesedlávám z endura.

První dojmy - Dobrý lehký stroj pro lidi normální velikosti :D První dojmy hodnotím kladně: Dobrý posez, ze kterého nebolí záda a tělo při delší jízdě. Rozpětí řídítek je tak akorát. Nejvhodnější je pro lidi s výškou do cca 180cm, aby se na motorku dokázali důstojně složit :D

Motorku bych doporučil pro - Pro normální postavu v pohodě, pro začátečníky nebo pro někoho. kdo si chce jen užít pěkný pocit z jízdy a na kW mu nezáleží

Doplňky na motorce - CNC páčky a rukojeti v barvách motorky, padáky, druhé sedlo nebo kapotáž, laďák

Původně jsem začínal jezdit na lehkém enduru Honda XR 125, na kterém jezdím už osm let. Dlouho mě lákala silnice a dlouho jsem ji taky odkládal. Když bylo jasné, že do ni půjdu, tak jsem chtěl něco silnější než 125ccm.

Proto jsem se rozhodl pro Ninju 250R. Nad jinou silnicí jsem ani pro začátek nepřemýšlel. Ninja se mi zdála jako jasná volba.
Jízdní vlastnosti jsou v pohodě. oproti enduru je pochopitelně tvrdší, ale to jde o zvyk. Výkonově je na 250 svižná, zrychlení taky dobré (žádný lenoch to není). Jen brzdy by mohly být silnější (možná mi to přijde tím že brzdím z větších rychlostí a větší váhu než enduro).
Ovladatelnost hodnotím velice kladně. Poslouchá na slovo a jde pěkně za plynem. Protože je to lehká motorka, tak člověk nemusí vynakládat tolik sil za jízdy.
S Ninjou se dokáže vyjet i na delší trasy a výlety (není to nic bolestivého). Jen pozor po jakých cestách jezdíte. Na špatných cestách nemusí tak poslouchat. Je to stroj, který si zaslouží pěknou hladkou silnici, kde je jak doma

porschemen
porschemen napsal 02.04.20 v 20:01 10b.

Dávám 10 užívej si ji a kolama dolů

NiLu
NiLu napsal 31.03.20 v 13:43 10b.

Moc pěkně napsané, přesně taková je Ninja 250R - hodná a pěkná slečna, co neurazí!