Jawa 350 OHC Scrambler (2019)

Vlastník alkaloid
Vloženo 30.3.2020
Aktualizováno 17.7.2021

Chtěl sem mít na nádrži logo Jawa

První dojmy - Zábavná, skvěle ovladatelná, hospodárná, magnet na diváky.

Motorku bych doporučil pro - pro kohokoliv, kdo má motorku pro zábavu, pro holky

Doplňky na motorce - nový potah sedla

Tahle motorka mě hodně baví. Jezdil sem předtím několik motorek, hodně Jawiček, Yamahu XT600E, Hondu Deauville, naposledy Suzuki V-Strom 650. Jak začali vyrábět Jawu 350 Scramblera, tak jsem Suzuki prodal a koupil Jawičku. Je na ní super svezení, do ruky padne hned. Nechal jsem si ušít nový sedlo, původní nebylo nic moc.

Motor: výkon na okresky úplně stačí, ale ve dvou do kopce předjíždět nad 80km/h to není. Zábavná charakteristika, umí práskat do výfuku, spotřeba 3l/100km. Motor stroji dává do 100km/h velice dobrou dynamiku. Na dálnici motorku ale netahejte

Převodovka: tužší spojka, převodovka je úplně TOP (holt z enduro motorky), přesná, krátké dráhy řadičky, dobré zpřevodování.

Podvozek: motorka je skvěle ovladatelná, ergonomie je super (mám 183cm), ani po 500km mě nic nebolí. Dost tvrdá přední vidlice, větší díry moc nedává, zadek je v pohodě. Podvozek snese i sportovnější jízdu, ve dvou lidech je jednoduchý rám na limitu, trochu je cítit kroucení rámu, když člověk jede v zatáčkách kládu.

Brzdy: zatím jsem je nepotřeboval použít, ale úplný kusadla to nejsou :)

Magnet: kdekoliv zastavím, hned mám několik obdivovatelů, všichni se ptají, co je to za stroj, dávají se do řeči. Vedle stojící H-D za milion nikoho nezajímá

Mínusy: malý objem nádrže, malé blinkry, blbě viditelné některé kontrolky, žádná odkládací schránka, místy nízká kvalita laku (prach v laku, 2 škrábance přímo z výroby - opravitelné). Pár věcí si člověk musí dodělat (jako na každé Jawě

teneros
teneros napsal 20.02.22 v 12:35 8b.

XJ500
XJ500 napsal 25.08.20 v 07:35 10b.

adamštejn
adamštejn napsal 21.04.20 v 19:59 10b.

Mužu potvrdit že motorka je magnet na diváky osobně vlastním OHC a když zastavím třeba u pumpy tak si dost často někdo motorku prohlédne ppř. se vyptáva chváli a libi se mu Jawa je prostě takový český klenot a ja si to uživám

alkaloid
alkaloid napsal 08.04.20 v 22:44

Souhlasím a díky!

ghrohe
ghrohe napsal 08.04.20 v 20:12 10b.

nic jiného než 10b si tato hračka nezaslouží