Ducati Hyperstrada 939 (2016)

Vlastník CaptainSR
Vloženo 30.3.2020
Aktualizováno 18.1.2021

Take lahke zihadlo. Ciperne, dobre ovladatelne.

První dojmy - Prva sezona za nami. Kvoli Covidu len 6tis km, ziadne 10 dnove vylety tentokrat. Chvilu som si na nu zvykal, nie je to motorka na kochacku. Proste bud plny plyn alebo ziadny plyn. Nejake to plynule jazdenie na kochacku, tak to sa jej nepaci.

Motorku bych doporučil pro - Tym, co sa chcu trocha lisit od mainstreamu ;-)

Doplňky na motorce - Standardne kufre a hlavny stojan. Uvazujem nad vyhrievanymi rukovatami.

Hladal som alternativu, ci protipol k mojej prvej motorke, XV1700 Warrior.
Hyperstrada je velmi zaujimava masina, ostra, vzacna, putava, zabavna.
Zatial si len zvykam, treba poriesit zvolavacku CR123, obut nove gumy a potom budem moct hodnotit jazdu.
Odpich to ma naozaj ostry, kladne hodnotim prepinanie jazdnych rezimov, nastavenie trakcie ci ABS.

Praktickost uplne v pohode. Nie som ten typ cestovatela, co si potrebuje na motorku nabalit polovicu domacnosti a 100 konzeriev z Lidla.
Takze jej hmotnost pod 200kg prilis nestupne ani ked nabalim "plnu polnu".

Bohuzial, pri jednom vyjazde vyhodila chybu motora a ostala v nudzovom rezime. Nakoniec to bola len prasknuta tesniaca gumicka na nejakom medzikuse pred skrtiacou klapkou. Sice hlava v smutku, no nakoniec kompletna oprava v Ducati Banska Stiavnica vysla na €270.

XTZka
XTZka napsal 10.04.20 v 01:26 10b.

Kouzelná, nepřeplácaná a přesto na cesty,

hruso25
hruso25 napsal 31.03.20 v 12:33 10b.

Presiel som z talianskej motorky do japonskej. Nedokázem si zvyknúť. Tym japonskym niečo chyba, áno su spoľahlivé nahradné diely skoro bez čakania, ale nemajú to srdiečko čo ti dá len talianka. Ak raz budem menit motorku, tak je mi jasne z ktoreho poloostrova to bude.
Prajem veľa šťastných kilomeyrov na tej krásnej mašine.