Yamaha BT 1100 Bulldog (2005)

Vlastník donak
Vloženo 28.3.2020
Aktualizováno 16.9.2023

Na Bulldoga jsem narazil náhodou při prohledávání inzerátů jaký motocykl bych si asi chtěl koupit. Zalíbil se mi na první pohled a tak jsem si o něm začal vyhledávat všechny dostupné informace. Jako jediný splňoval mé požadavky : vzduchem chlazený a hezký

Yamaha XVS 1100 DragStar: nakonec jsem si nebyl jistý ,,usedlejším\'\' designem
Honda VT 750 C Black Spirit: představoval jsem si větší obsah
Suzuki SV 1000: kvůli obavám že na začátek je to moc
Suzuki SV 650: menší obsah a ,,štíhlý\'\' vzhled

První dojmy - Hned na první posez a první nastartování jsem si tento stroj zamiloval. Možná by mohl mít více koníků a méně kilo, ale na to se u Bulldoga nehraje :-). Bulldog není o závodění (na to jsou tu jiné stroje), ale o požitku a radosti z jízdy, což zvládá alespoň pro mne dokonale.

Motorku bych doporučil pro - Tento stroj je podle mého názoru pro ty, kdo už nechtějí pokoušet štěstí jestli to vyjde nebo ne, pro ty kdo vědí co chtějí, pro ty kdo si ctějí vychutnat jízdu i krajinu a pro ty kdo nechtějí potkávat ten samý stroj na každé vyjížďce :-)

Doplňky na motorce - Sekvenční led blinkry, teploměr oleje, zrcátka do konců řidítek, zadní přídavné led světlo,

Svého ,,Buldu'' jsem si vybral díky jeho malému nájezdu (11250 km), velmi zachovalému vzhledu a výbornému tecnickému stavu. Při bližším prohlédnutí a prozkoumání jednotlivých částí a součástek , opravdu uvedenému nájezdu odpovídali, proto z mé strany nebylo co řešit.
Motorku jsem kupoval v červnu 2019 a do konce sezóny jsem s ní najel 6500 km. Bez jediné závady a karambolu. Za tu dobu však zmizel vzorek, na ní obutých zánovních pneu Michelin Pilot Power. Na tuto sezónu jsem obul pneu Pirelli Angell Gt, tak doufám že dostojí recenzím a budou dobře sloužit .
Nevím jestli po 6500 km mohu nějak hodnotit, ale pár vět si snad dovolit napsat mohu.
Navzdory vyšší váze motocyklu mi při jízdě připadá ,,Bulda'' velmi dobře ovladatelný a při bližším seznámení i předvídatelný. Manévrování na místě bez nastartovaného motoru je horší a chce to určito sílu, ta kila jsou prostě znát (Bratr má Triumph Speed Triple a to je jako bych tlačil kolo . V žádném případě si však na toto nestěžuji, protože na druhou stranu je Bulldog opravdu kvalitně zpracovaný stroj a moc plastu na něm nenajdete.
Podle mého názoru, konstruktéři a designéři v itálii odvedli velmi dobrou práci a navrhli opravdu nadčasový design (lidé, kteří se v motocyklech nevyznají si myslí že Bulldog je nový).
Na druhou stranu by ,,Bulda'' mohl mít o pár koníků více, ale jak jsem již psal, člověk mu to velmi rychle odpustí. Pro milovníky bakelitu, vysokých rychlostí a výkonu při 10 000 otáčkách tento motocykl opravdu není. Tohle je stroj pro požitek z jízdy a ze života.
Brzdy jsou podle mě na velmi dobré úrovni a motorku dokáží zpomalit velmi dobře. Podvozek předčí motor, což je v každém případě lepší, než kdyby to bylo naopak
Průměrná spotřeba na 6500 km mi vyšla cca 4,9 Litrů na 100 km, což si myslím že je velmi dobrá hodnota. Servis a poruchy za uvedených 6500 km nebyly žádné, takže v tomto směru nemám naštěstí žádné poznatky
Úložný prostor pod sedlem není kdovíjak velký, ale sada nářadí, doklady, náhradní pojistky a pár drobností se tam vejdou, ale kdo by tohle řešil.
Motocykl se podle mě nejlépe cítí na klikatých okreskách a nevadí mu ani kopce, naopak na dlouhé dálniční přesuny jsou jiné stroje. Cestování na ,,Buldovi si umím představit, i když jsem zatím nějak daleko nevyrazil, ale 250 km v jednom kuse bez jediného sesednutí není problém.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 20.07.22 v 11:48 10b.

Extrémní souhlas se vším! Top popis - díky!

novadus
novadus napsal 28.03.22 v 16:37 10b.

gilmour
gilmour napsal 01.04.20 v 15:45 10b.

Je to krásná motorka a přesně jak píšeš - rok výroby nepoučený člověk hádá mnohem mladší. Prostě je to "motorka" nic víc, nic míň.

Nabijec01
Nabijec01 napsal 01.04.20 v 08:30 10b.

Pjotr77
Pjotr77 napsal 31.03.20 v 22:52 10b.

Ahoj, pěkné. Mám ho 14 let. Dokonce ve stejné kombinaci. Pojezdil jsem na něm Evropu ve dvou, toho se neboj. Výkonu by občas snesl víc, ale to ve výsledku každá motorka. Váha je větší problem, protože by jeden potřeboval občas zabrzdit. Za tu dobu jsem sedel na spoustě motorek. Od Ohromných cruiseru, V-Maxe, R6, GsxR1000, naháče, trivalcova endura, velká cestovní endura...vždycky když jsem sedl zpět na bulldoga tak jsem si řekl - to je ono. Je spousta krásných motorek, ale ty další budou a jsou jen doplněk. Bulldog už zůstane doma pro kluka na veteranske srazy ?