Aprilia SL 750 Shiver (2014)

Vlastník gdak
Vloženo 27.3.2020
Aktualizováno 28.3.2020

Moje první motorka. Brzo to bude rok a 5000km co jsem ji koupil. Asi neumim vyjádřit nadšení, který mi jak jízda tak tenhle stroj přínáší.

Motorka koupena od motorkari.cz - Perfektní komunikace, předání a předchozí péče.

Kawasaki ER 6N: malá
Honda CB 600F Hornet: malá, spousty km, nejasný stav
Suzuki SV 650: malá, nabídka spíš starších ročníků, spousty km

První dojmy - První svezení, cesta z Budějovic do Prahy. Říkal jsem si jestli to byl dobrej nápad, ne Aprilka, ale motorka obecně. Ale po pár jízdách jsem získal jistotu a motorka mi k tomu rozhodně pomohla, i když ne uplně sama. Myslím že jsou i vhodnější motorky pro naučení. Přece jen je poměrně velká a trochu těžkopádná.

Motorku bych doporučil pro - Klidně začátečník, ale spíš vyšší chlap. Tohle prostě neni motorka pro lidi menšího vzrůstu.

Doplňky na motorce - Puig blatníček, padáky v obou osách plus ná rámu, páčky a pár šroubků. Vše od předchozího majitele, já jen jezdim.

Hledal jsem něco většího, přestože nejsem zas tak vysokej. Papíry jsem dělal na SVčku a to prostě bylo malý. Vybíral jsem z klasické začátečnické trojky ER6, SV650, Hornet. A pak jsem narazil na dle recenzí trochu podceňovanýho Shivera. Káplo na mě štěstí a narazil jsem na inzerát od člověka, který ji zas super cenu posílal pryč - výměna za MV Brutale . Motorka 5 let stará, najeto necelých 15.000 Km, nový gumy, po oleji, spoustu doplňků, servisní knížka a stav jako nová, bez jedinýho škrábance. Konečně jsem jednou koupil něco jinýho než zajíce v pytli .

Zkušeností moc nemám, nicméně po tom co jsem seděl na třebě MT07 nebo Street Triplu, tak Shiver neni uplně poddajná motorka. Trochu těžkopádná s těžištěm vysoko. Nadruhou stranu neznám nic jinýho takže mi to nevadí ani trochu a plusy rozhodně převažujou. Byl jsem i na okruhu a žádnej problém, vše v pohodě, ale jak píšu, prd umim.

Takže vzhled, pořád se mi líbí a na benzínkách mam dojem, že i ostatním. Posaz super i na delší cestování. Podvozek nejspíš dostačující. Motor jedna velká radost, dvouválec tahá a tahá, ale TOP je za mě zvuk a to i s origo koncovkama. Na okreskách je samozřejmě nejlíp a pár okruhů je taky v plánu. Dálnice neni vyloženě utrpení, ale snažím se to co nejrychleji přežít, tak zalehnout na nádrž, levej pruh a co nejrychleji pryč.

Jsem štastnej že ji mám a změnu zatim neplánuju. V podstatě jediná věc, která mi vadí je, že ŠÍLENĚ topí do sedla, respektivě do rozkroku. Jak je víc než 25 stupnů tak i za jízdy, ale největší peklo je ve městě, kdy co semafor tak spíná větrák. Nějaký řešení to dle internetu má, tak uvidíme. V plánu je možná decat a nový koncovky.

Jirka-SV-650
Jirka-SV-650 napsal 28.03.20 v 08:28 10b.

Krásná motorka. Jsem rád, že Ti dělá radost

Fernando1
Fernando1 napsal 27.03.20 v 20:52 10b.

Vítej Topení hodně zmírní laďáčky Sousedy to potěší