BMW F 800 GS (2010)

Vlastník Avess
Vloženo 27.3.2020
Aktualizováno 28.2.2023

Pro mě univerzální, sloužící pro účely praktické (do práce a zpět), odpočinkové, výletnícké i cestovatelské.

Motorka koupena od FIRMA:Motohouse Pardubice (Chrudim IV)

Yamaha Tenere 700: Cena
KTM 790 Adventure: Cena

První dojmy - Překvapení, že se oproti stařičké f650gs nedostavil okamžitý wau efekt. Ano, je ve všem samozřejmě lepší, ale očekávání vyvolané velmi vysokými cenami bylo vyšší. Nicméně absolutně to neznamená, že bych byl zklamán. Zatím chrochtám spokojeností, jen je nutné si připomínat, proč jsem tuto motorku chtěl. A asi si i trochu zvyknout, na F650GS jsem si zvykal déle, než mě začala bavit :)

Doplňky na motorce - Vyhřívané ručky, boční kufry, top case, padáky, skid plate, kryty rukou, USB, vyšší plexi, prodloužení blatníčků, prodloužený převod do rychla, progresivni pruziny ve vidlich

Tohle osmikilo jsem chtěl už dávno. Více a více utíkám od silného provozu na rozbité okresky, polňačky, zkrátka do míst, kde každou vteřinu nehrčí plechovka za plechovkou. Ale vždy mě od koupě osmikila něco odlákalo. Naposledy to byla krásná kompletně vybavená Multistrada 1200. Dvanáctikilo na Ohlins podvozku za stejnou cenu! Pak zase vyhrála ekonomika F650GS, která přestože se mnou nebudete souhlasit, není o tolik horší (pro menší postavy), aby to ospravedlnilo takový rozdíl v ceně. Tím se dostávám k závěru, že pro mě největší slabou stránkou této motorky je cena ojetin. Novejší, přesto několik let staré kousky se cenou blíží funglovce Tenere 700!
Nicméně nakonec jsem se hecnul, prodal 650 a narazil na zachovalý kousek za dobrou cenu. Má už něco najeto, ale očividně pouze na silnici. Tuto rádoby nevýhodu jsem přetavil v mnoho hodin zábavy v zimních měsících ve vyhřáté dílně, rozborkou a kompletním prozkoumáním, co jsem to vlastně koupil, výměnou všeho, co se vyměnít dalo. Teď alespoň vím, na čem jezdím a můžu tomu opravdu věřit. A jak to jezdí? O tom je všude napsáno mnoho. Moje dojmy: příjemný, rozumně vibrujicí pracant, až podivuhodně lehce se vodí v malých rychlostech v terénu, věřím si zde hned více než na 650. Motor má samozřejmě více síly, než 650, což ale sem tam svede k nutkání pořádně to prohnat po pěkném asfaltu. To jsou pak jediné momenty, kdy to prostě není úplně ono - na tohle tato motorka stavěná nebyla a proto je zde srovnání s mým Corsarem opravdu kruté. Opak, tedy naprostá spokojenost, nastává po najetí na polňačku, nebo po zvolnění tempa.

ninjaaa
ninjaaa napsal 20.04.20 v 10:40 10b.

Kurna Pepo, ty mas ale spisovatelské střevo :) každopádně názorové jsme na tom stejně :)

Vlnič
Vlnič napsal 30.03.20 v 11:06 10b.

Pěkná, pěkná
nevím, čím to je, ale poslední dobou u téhle motorky zakotví lidi, kteří se ji nějakým způsobem dříve vyhýbali a pak si říkaj, proč jsem to vlastně dělal ..

dragsterrr
dragsterrr napsal 28.03.20 v 22:13 10b.

Uvidis, budes spokojny, tiez som stale vahal a teraz nelutujem. Hovori sa, ze podla ceny sa pozna kvalita, tak to snad plati aj v tomto pripade :).

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 27.03.20 v 21:50 10b.

dobra volba

H1000
H1000 napsal 27.03.20 v 17:55 10b.

Tak cenově to je oproti srovnatelným mašinám jinde. Když jsem hledal motorku, kterou si koupím tak jsem jí nemohl přít na chuť. Po nějakém roce vybírání zvítězila a dnes už to bez ní nejde. Připadá mi taková holka pro všechno. Vidím, že ji máš obutou na tvrdo tak to možná na asfaltu trochu bere dech, ale v terénu super. A vibrace se mi nezdají nějaké tak nevím. I když je potřeba rychlejší přesun nezdá se mi, že by jsem s ní nestíhal. Tak ať se daří a vítej v klubu.