BMW R 1250 GS Adventure (2019)

Vlastník RaďaB
Vloženo 24.3.2020
Aktualizováno 24.3.2020

Skvěle ovladatelná,pohodlná motorka s úžasným motorem vhodná na cestování kdekoli si řeknete.

Motorka koupena od FIRMA:CarTec Ostrava (Ostrava - Moravská

KTM 1290 Super Adventure: Bylo mi řečeno prodejcem v Německu,že jsou strašně poruchové a řeší jednu reklamaci za druhou.
Ducati Multistrada 1260S: Nejbližší prodejce a servis v Brně,pro mě zbytečně daleko.

První dojmy - Před koupi jsem si motorku půjčil na 24 hodin a projel jsem si oblíbené trasy,po okolí domova.Z motoru a podvozku jsem byl okamžitě nadšený,ovladatelnost motorky,na to jak je velká,mě mile překvapila,trochu mě zklamalo rychlo řazení quickschifter,není použitelné vždy,jak jsem byl zvyklý z předchozí motorky.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny vyznavače cestovních endur.

Doplňky na motorce - Motorka je ve verzi HP v plné výbavě,chybí pouze nouzové tlačítko a Akrapovič,ten možná do budoucna dokoupím.
Dokupoval jsem pouze rozšíření stojánku,tašky do bočních kufrů,box na nářadí,zvýšení řidítek a nějaké drobnosti.

Vůbec jsem neměl v plánu měnit motorku,protože moje předchozí motorka měla teprve 1 rok a měla najeto cca. 17 000Km,byl jsem spokojený až do doby,než se mi kompletně rozsypala převodovka a odstavila mě na cestě.Po odvozu do servisu mi bylo řečeno,že pro velkou poruchovost převodovek u těchto modelů,nejsou náhradní díly a oprava bude trvat hodně dlouho.Protože byla polovina sezony a já jsem chtěl jezdit,navštívil jsem prodejce BMW,motorka byla skladem,tak že jsem do týdne jezdil na nové.Motorku jsem samozřejmě porovnával s předchozím Triumphem. Jsou věci,které se porovnat nedají,protože BMW je úplně někde jinde (výkon a celkový projev motoru,podvozek),Triumph má taky některé drobnosti lepší (elektricky nastavitelný štítek,vyhřívané sedadla,méně ucukaný tříválec atp.),ale celkově za BMW zaostává,protože motor a podvozek jsou dle mého názoru nejdůležitější parametry,které dělají motorku motorkou.Pro baťůžek bych přivítal více místa mezi kufrem a řidičem,pro řidiče je dostatečně pohodlná.Brzdy celkově lepší než Triumph.Zatím mám najeto něco přes 6 000Km a jsem maximálně spokojený a věřím,že to tak bude i dál.

TRA
TRA napsal 31.03.20 v 15:04 10b.

Opravdu moc pěkná

Freeman
Freeman napsal 30.03.20 v 13:37 10b.

Peknej Advik
Myslim si, ze jsi si nemohl vybrat lepe. Nic proti konkurenci, ale kdyz prekousnes, ze jich jezdi opravdu hodne, coz je asi taky znameni, tak je GSA tou nejlepsi volbou. A s novym motorem nema podle me opravdu konkurenci.
Tak hodne stastnych kilometru

jiřus69
jiřus69 napsal 28.03.20 v 22:38 10b.

Co dodat ?

Jirka_76
Jirka_76 napsal 25.03.20 v 16:22 10b.

Tak hlavně ať jezdí, jinak moc krasný stroj.

Jyndra
Jyndra napsal 25.03.20 v 11:27 10b.

Ráďo, ať ti to jezdí. Pěkná, ale zelená ti slušela víc