Honda VFR 800X Crossrunner (2011)

Vlastník motix
Vloženo 22.3.2020
Aktualizováno 2.4.2020

Silniční motorka, která má s Adventure moto společné jenom rovné záda (vyšší řídítka). Jinak nic.

Honda VFR 800: protože jsem našel pěkný inzerát na Crossrunnera a řekl si proč ne ?

První dojmy - Moje první silnější silniční motorka. Líbí se mi motor. Vypadá mnohem lépe naživo než na foto, takže pěkná motorka, která se líbí. Trochu se mi nelíbí vyšší hmotnost, ale co se dá dělat. Je to úžasná mašina.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo chce VFR 800 ale více na cestování.

Doplňky na motorce - Koupil jsem ji se třemi origo Honda kufry a vyšším plexi. Doplnil jsem hlavní stojan, kryty rukou, padací rám, kdyby mě to přepralo, zásuvku na USB, hrazdičku pro přichycení mobilu. Chybí jen vyhřívané hefty, ale už si odkládám do prasátka.

Motor super, brzdy excelent, pokud můžu soudit. Horší to je samozřejmě na hrbolatých cestách. Pokud by si někdo myslel, že to je trochu adventure style motorka, tak podvozkově naprosto není. Pohodovou jízdu na zastrčených, zakřivených cestách 2.- 3. třídy si užiju více na Transalpu. Tohle je o něčem jiném :) Výkon paráda a na otevřeném V-tecu se dá "ujíždět". Ale chce to dobré silnice. Motor V-4: dá se krásně brumlat i kolem 3000ot/min a jet kochačku, jen pro rychlé předjetí pak ani 2 kvalty dolů nemusí stačit :)
Koupil jsem, protože jsem chtěl něco na čem přejedu Evropu (hlavně dálnice a silnice 1. třídy). A ze sportovně-turistických na mě vypadlo (legendární) Vefro. A tohle vypadalo ještě turističtěji než klasický VFR800Fi. Ale asi bych měnil za velké cestovní enduro, na kterém, když přijedete do Řecka nebo do Finska, můžete odbočit i na šotoliny. Jinak je na tom ale radost jezdit a cestování určitě super.

Motorka pohodlná, atraktivní, asi spolehlivá (pořád ji vnímám jako zánovní, takže spolehlivost těžko hodnotit, nepokazilo se nic, servis nějaký chce), rychlá, příjemná. Jakoby dvě motorky: "spodek" na brumlací jízdu a "vršek" však víte na co. Ale to je asi u každé motorky podobné. Teda je pravda, že jsem doposud jezdil jenom V-čka. Spotřeba kolem šesti litrů, spíše přes. Ale ani při kombinaci s občasným divočením mi to přes 6,5 neleze. Takže se to dá.

Hikafima
Hikafima napsal 06.05.20 v 16:28 10b.

Ať slouží. Supr stroj.

Čadil
Čadil napsal 23.03.20 v 08:48 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 23.03.20 v 00:27 10b.