KTM 1090 Adventure R (2017)

Vlastník Vlado_K
Vloženo 22.3.2020
Aktualizováno 22.3.2020

Skvelá, zábavná, šialene silná a dosť drsná motorka. Myslím, že si ju užije len skúsený jazdec ktorý už má pár rokov pojazdené na ceste i v teréne. Je vyžšia, čo nevyhovuje každému.

Motorka koupena od KTM Bratislava

Honda CRF1000L Africa Twin: Jednu som musel vybrať i ked su rovnako zaujimavé aj keď je každá uplne iná.

První dojmy - Výkon v mode "sport" zaskočí aj skúseného jazdca. Dá sa ísť s ňou aj "na pohodu", ale keď vieš čo to dokáže tak je to niekedy /často/ problém. Kto sa na tom neodviezol nepochopí. ( A to 1290 R je este o 30 koní silnejšia, to je strašný "cestovatelský" level)

Motorku bych doporučil pro - Tento model je vhodný pre toho, kto to naozaj už vie a má za sebou skúsenosti s inými motorkami. Keď si to niekto kúpi ako prvú motorku (lebo má prachy) tak sa može akurát posrať alebo si ublížiť.

Doplňky na motorce - Akrapovič, padáky a všetko čo sa mi hodí k cestovaniu a zvýšeniu komfortu. Nevyužívam bočné kufre, ktoré ma zaseknú v kolónach. Mám názor, že motorka je len pre jednoho aby si ju užil na 100%, ale rozumiem že to má veľa motorkárov inak a keď sú na motorke dvaja tak bočné kufre sú nutnosť.

Mám ju už tretiu sezónu. Stále ma baví. Vždy keď idem na jar prvú jazdu tak nechápem kam sa posunula technická dokonalosť a výkony motoriek za tie roky. Čo bude o 10 rokov . . . ? Ked teraz cestujeme na motorke s takýmto výkonom a komfortom. Dosť elektroniky, ale v dnešnej dobe to už inak asi nejde a nebude.Je jasné že kto chce cestovať, teší sa aj na Pionieri a netreba na to zabúdať na čom sme začínali.

O.N.E.
O.N.E. napsal 29.03.20 v 20:29 10b.

hardwyred
hardwyred napsal 29.03.20 v 12:20 8b.

Motorka parádní ,počtení taky ale škoda že jsi nedal víc fotek...

Bebel17
Bebel17 napsal 23.03.20 v 21:36 10b.

Pekne si to napísal Vlcaku...

NXram
NXram napsal 23.03.20 v 07:57 10b.

takhle vybavené je to R fakt krásné, jen já bych na něj v tom těžším terénu asi neměl ... Jinak je to přesně jak píšeš, na tuhle motorku musíš mít mezi ušima už trochu jasno, ale kamarád si ji koupil jako první moto a taky to dal Když jsem si kupoval v roce 2018 1090, zásadně jsem odmítal přetechnizovanou 1290 a v prosinci 2019 jsem si ji stejně koupil
Užívej si ji ve zdraví

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 22.03.20 v 20:22 10b.