Yamaha YZF-R6 (2007)

Vlastník Mata007
Vloženo 20.3.2020
Aktualizováno 20.3.2020

Jel jsem si pro dobře padlou motorku abych ji za pár korun opravil a měl výborné okruhové náčiní za rozumnou cenu.

První dojmy - Když jsem ji viděl poprvé tak jsem si myslel že to bude za pár korun opravené. Pro tuhle motorku jsem měl vždy slabost a všichni na ni pjejí jen chválu.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny. Je hodná, ovladatelná, rychlá. Na okruhu se bude cítit nejlíp.

Takže, koupil jsem i přes to že jsem ji neslyšel nastartovanou. Byl tam ulomený kroužek imob. Pán prodejce se dušoval a sliboval že motor je určitě v pořádku a jestli chci tak že mi napíše do smlouvy něco o tom že mi vrátí peníze, když nepojede. No koupil jsem dorazil domů a už se těšil že si to pošroubím a za týden max dva vyjedu. Malinko jsem to podcenil . Tak začal jsem rozdělávat a zjistil že rám i kyvka v pohodě ale sem tam odřené. Takže komax ale taky to znamená rozdělat do šroubku. Nebudu tady popisovat půlroční opravy ani co všechno (skoro všechno nové) ale jen tak letem světem podsedlovka, lešení předního světla, brýle vrchní (ulomený pouze nálitek na spínačku), kompletně plasty, řetězovka, repas tlumičů, páčky, stupačky... No v půlce opravy jsem si uvědomil že na okruhovku v tom bude hodně peněz, takže všechno do top stavu a prodat a vydělat na tom (taky jsem se spletl ). Ve finále už byla krásná a začala se řešit elektronika. Klíček mi vyřešila až firma která se mazáním imob zabývá. Smazat nešel ale prý to šlo nějak obechcát.
Motorka už jela a začalo to vypadat že se svezu. Bohužel úplně konec oprav to nebyl. Asi za 2 týdny se rozsvítila kontrolka motoru. Podle vlastní diag motorky to byla klapka výfuku. Šlo o nastavení... nějak se vymazal základní stav. To jsem teda vyřešil dle návodu. Za dalších pár km začala motorka padat do nouzáku. To už jsem sám nebyl schopný vyřešit a v Yamaze mi řekly ŘJ a 25 tuším s tím že k tomu klíčky spínačka atd. Něco okolo 30 myslím. Na to jsem jako správný šetřílek řekl určitě NE. Odvezl jsem to zase k borcum co dělají jednotky a on mi to potvrdil že je mapa v jednotce nějak poškozená a že to s touhle jednotkou nepojede. Tak jsem na internetu našel od nějakého okruháře origo ŘJ s klíčkem a zbytkem. No a světe div se motorka konečně fungovala.
Když už to teda jelo tak teda ohledně vlastností. Byla to pecka. R6 je suprovej stroj na ježdění asi kdekoliv. Pravda nemá ráda rozbité cesty, protože je strašně tvrdá. Ale po krásných cestách to jede úplně top. Ovládá se to jako kolo, brzdí to oproti GSXR výborně. V nízkých otáčkách je to lenivé ale nahoře ... pocitově to rve ruce. Nechal jsem tam sériový výfuk, ale ani tak nebyl zvuk špatný. V otáčkách to trhá uši. Jediné co bych trošku vytknul je že v nižších otáčkách v zatáčce chcete lehce přidat a ono je strašně rozdíl tam kde to jede a tam kde to ještě nejede. Tím chci říct že je docela ucukaná. Nejlepší je držet to v točkách i v nájezdu do zatáčky ale to na cestě úplně všude nejde. Spotřeba ... něco asi jo. Pro poruchy už pak nebyl prostor. Na tom bylo všechno udělané. Pravdou je že na ten motor jsem chytit nemusel. Olej filtry a jezdila.
Spolujezdce jsem tam nikdy neměl. Ona ta Yamaha jede ale pro dva to moc není. Byl jsem nucen ni prodat protože jezdit s litrama po cestách je trošku složitější. Technické pasáže a místa s malým výskytem aut to problém není. Když se tlačí v otáčkách tak je to super, ale když vám to padne z otáček a nedej bože to trochu utopíte kvaltem tak chvilku trvá než to dostane ty správný grády.
Mít ji jen na okruh jako jsem zamýšlel tak bych ji neměnil. Doufám že si ji jednou ještě koupím. Byl to super stroj i přes ty počáteční patálie.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 20.03.20 v 14:27 10b.

dobry popis

renocar_prosinec