Kawasaki Versys 1000 (2019)

Vlastník Irwing_W
Vloženo 18.3.2020
Aktualizováno 6.5.2020

Víte, co je lepší než motorka? Kurňa nová motorka!
Po mojí první holce Yamaha XJ 600N jsem si uvědomil, že nastala doba, kdy bych chtěl něco většího, víc cestovního, kam můžu naskládat bagáž, pohodlně posadit baťůžek a vyrazit na dovolenou.

Honda CRF1000L Africa Twin: Honda je vlastně víc do terénu a já budu asi víc cestovat po silnici, 4 válec se mi líbí víc, cena.
Yamaha Tracer 900: Vzhledem mě až tak neoslovila a vždycky tam něco někde chybělo, co Kawi měla v základu.

První dojmy - První dojmy z testovací jízdy - je fakt veliká, návykově příjemně široká řidítka, hmotnost budící respekt, strach z dvojnásobného výkonu, brzd. Jakmile jsem se však rozjel, uvědomil jsem si, že tu motorku mi někdo vyrobil na míru. Napadlo mě přirovnání, je to jako vagína dokonalé třicítky. Žádná úzká prvnička, do které se pořádně nenasoukáte. Žádná vyplandaná babka, kterou projela celá Rudá armáda i s Wehrmachtem. Prostě jsem do ní vklouznul a vše bylo dokonalé - poloha, úchop, ovládání, když se zavrtím, přesně zareaguje, do zatáček padá úžasně a vlastně ani netuším, že mám mezi nohama 250 kg. Jak jsem již jednou napsal: ušitá na míru. Jelikož jsem přecházel z 60 na 120 koní, měl jsem určité obavy, ale plyn může člověk jen lechtat a pohodově, plynule zrychluje, nebo heftem otočí o trošku víc a najednou to umí ustřelit asfalt pod zadkem. Brzdy jsou velmi jisté, postupně dávkují, žádné ostré kousnutí.

Doplňky na motorce - Větší orig. plexi, orig. chrániče rukou, vyhřívané rukojeti Oxford, padací rám Givi TN4126, topcase Shad SH58, hliníkové boční kufry Kappa KVE37, rozšíření bočního stojanu.

Konečně mám motor zajetý, takže se začínám blíže seznamovat.
Svatební ANO. Ano, vybral jsem dobře. Toto bude láska. Vše co jsem popsal výše platí a jsem zvědavý, co budu psát po prvních pořádných serpetinách.
Mínusy:
Abych ale jen nechválil, je zde několik drobností. Z výroby světla svítí moc nahoru a oslňují protijedoucí. Vyřešeno seřízením (pozor v návodu jsou prohozeny šrouby). Zrcátka jsou moc od sebe, skoro bych řekl, že mimo zorné pole. Startér je posuvná kolébka, klasické tlačítko by možná esteticky více ladilo. Tlačítko na blinkry je malé, mám pocit, že ho člověk snad může zlomit, nebo při užití silnější, necitlivější rukavice přehlédnout polohu, kdy zapnul blinkr. Tlačítko klaksónu je moc blízko blinkru, již jsem několikrát troubil. V základu je zásuvka na zapalovač, škoda že všechny mobily, navigace mají raději USB. Proto jsem nechal vyměnit za dvojzásuvku USB.
Plusy:
Kromě již výše zmíněného je velkým "mínusem" použití většího větrného štítu. Funguje sakra dobře. Jen lehce fouká na předloktí a díky tomu mám vždy pocit, že jedu třeba 50 km/h a ejhle, jedu o 20 víc.
Co musím pochválit je také centrální stojan, 250 kg lehkým sešlápnutím dostanu nahoru, tady někdo opravdu přemýšlel, díky.
Spotřeba zatím 5,3 l/100 km.
Sedlo je super. Nebál bych se na Kawi sednout i po gay party. Prdelka by pořád byla v komfortu. Jen by mě zajímalo nižší sedlo, jak by se to projevilo na manévrovatelnosti na místě. A bonus sedla je i úložný prostor, nářadí, lékárnička, opravná sada na lanka i pneu, vše se vejde.
Nakonec další milá věc, při jízdě jsem hodně vysoko, takže krásně vidím přes auta a vím, co se vpředu děje. Také díky pozici jsem se několikrát přistihl, že se hlava do zatáček otáčí sama a o dost více než na předchozí motorce.
To je asi na začátek vše, více informací až zase po dalších kilometrech.
Jo a Kawi je taky KRÁSNÁ.

soklik
soklik napsal 05.05.20 v 22:40

Super

soklik
soklik napsal 05.05.20 v 22:40 10b.

Super

KROCAN68
KROCAN68 napsal 10.04.20 v 12:35 10b.

až na ty boční kufříky

Emper
Emper napsal 22.03.20 v 12:24

Paráda...

charons
charons napsal 21.03.20 v 20:56 10b.

jj krasavice