BMW R nineT Urban G/S (2020)

Vlastník FrogySkoky
Vloženo 14.3.2020
Aktualizováno 28.6.2021

Osvědčený boxer v kombinaci s kardanem. V mé garáži již po třetí a pokaždé trochu jinak. S GSem jsem si trochu pocestoval, ale je to moto, které je prostě všude vidět a já se rád trochu odlišuji. Urbana jsem jen tak někde nepotkal.

Motorka koupena od FIRMA:ACR auto (České Budějovice 4) - Přístup, jednání...jmenovitě pánové Fux a Sýkora = mohu jen doporučit.

První dojmy - Už při zkušební jízdě, při které jsem měl půjčeného ze stejné rodiny Scramblera(Urban nebyl k dispozici), bylo jasno. Urban, bude nástupce GSa v garáži. Vlastně i on má v názvu tak trochu GS. Je mi jasné, že si budu muset zvyknout, ale změna je život a to mě baví. Nechtěl jsem nic přetechnizovaného...hlavně co se podvozku týče, ESA už fakt ne.

Doplňky na motorce - Z továrních doplňků mimo základ: Zlatá drátěná kola, alarm, chromované svody výfuku, vyhřívané rukojeti, LED blinkry, otáčkoměr, kryt motoru, kryty rukou.

Doplňky Wunderlich : padací rám, hlavní stojan, krycí blatník pružiny tlumiče, protektor kardanu, mřížka chladiče oleje, krytka klapky výfuku, krytka škrtící klapky.

BMW R1200GS jsem kdysi koupil účelově jen kvůli cestě na Kavkaz.
Protože nechodím s davem, jakmile byla expedice Kavkaz za mnou, začal jsem pokukovat po něčem co není vidět na každém parkovišti.
Z rodiny NineT je nejméně vidět Urban G/S a to mě prostě lákalo.

Co se jízdy týče k tomu zatím moc napsat nemohu, až později v sezóně...

Takže máme po sezoně 2020 a můžu s čistím svědomím napsat, že...

Urban a 500km za den úplně na pohodu.
Není to možná na Kavkaztrip na měsíc (i když...), nicméně 14ti denní moto-dovolená úplně na pohodu.
Pro mě tato moto splňuje jak moto na krátký jednodenní výlet, i se na ní odhodlám na delší cestování.
Osvědčený boxer nezklamal a mile překvapil nižší spotřebou než u mého předešlého GS a ještě před ním R.
Spotřeba OK + jízdní pozice OK + ovladatelnost OK = spokojenost.

Nedám dopustit na tento stroj.

BoBo1
BoBo1 napsal 14.06.20 v 22:35 10b.

Pekna sbirka BMW. A ta R9T se zlatejma rafkama je cool. Tak si ji uzivej na plno.Jo Sedlici mam kousek za barakem. Mej se fajne.

Forss
Forss napsal 22.03.20 v 09:53 10b.

Dá se s velkou nadsázkou říci že tato motorka splňuje ten způsob ježdění co nám daly Jawky 63x-xx. Boxer je prostě parádní a pro mne vrchol užitnosti v dnešním na čas nedostatečné době. Stroj na-do-kolem všude

Mark09
Mark09 napsal 17.03.20 v 12:37 10b.

koudelka_v
koudelka_v napsal 14.03.20 v 21:19 10b.

Ať slouží!

Petr_TA
Petr_TA napsal 14.03.20 v 17:44 10b.

Velká gratulace
Já bych to bral jako druhou motku vedle Advíka
10b