Yamaha XT 660 R (2008)

Vlastník Alfonc
Vloženo 12.3.2020
Aktualizováno 29.4.2020

Vloženo: 29.04.2020, Uskutečněno: 28.04.2020, Zhlédnuto: 37x

Trošku předčasně, ale je tu finále. Po úpravách, které musím zhodnotit jako velmi zdařilé, jsem na XT něco málo najezdil a popravdě více mimo asfalt než na asfaltu samotném. Motorkou jsem byl mile překvapen, protože to, co jsem si s ní troufnul, na to bych s Dominátorem ani nepomýšlel. Ano, ikstéčko má své limity především na podvozku a také "pracovní plocha" ve stupačkách je více jak omezená, ale neřekl bych, že běžný uživatel této motorky bude jezdit výjezdy a sjezdy hodné lehkých endur a pokuošet se o skoky, jako by ta motorka neměla asi tak 50 kilo navíc, než by bylo vhodné. Tady už jsem prostě cítil, že to není ono i když tyto cviky nejsou nemožné. Každopádně jsem si díky možnosti známosti s touto Yamahou uvědomil, že asi nemusím mít nutně doma lehké dvoutaktní enduro a k tomu těžké silné enduro s limitním podvozkem a mohu mít vlastně dvě v jednom. Na moje používání motorky, kdy jedu nějakou cestou necestou a pak chvilku zase cestou, abych se mohl znovu vydat necestou a na chvilku si projet nějakou lehčí enduro výzvu, byla vymyšlené Husqvarna 701 Enduro. Proto rozloučení jak s XT tak s Gas Gas a objednaná nová HQ701E

K XT bych ještě rád dodal, že ta motorka je opravdu fajn, motor je naprosto úžasný, ale prostě není možné posunout to na úroveň dnešní konkurence velkých jednoválců, kde je opravdu již z výroby enduro ergonomie a ve stoje lze váhu přenášet kam potřebuješ a hýbat vpřed i vzad. Ale ten motor, tem má XT fakt velmi příjemný!

Novému majiteli přeji hodně zábavy s parádním motocyklem a třeba se potkáme na nějakém výletu

DajaV (0) napsal 22.10.2020 v 21:21

těmi svody a krytem jsi ten strojek posunul trochu výš , pěkné , hned bych to bral !

jiřus69 (11) napsal 01.05.2020 v 19:36

Opravdu krásné a více než zdařilé

stnd (29) napsal 29.04.2020 v 17:09

Ahoj, no, teď jsem pustil svou XT600Z a taky jsem se projel na jednom XT R a mám to podobně, tudy ani moje cesta nevede
Tak přeju dobré pořízení.

Milan1963 (272) napsal 29.04.2020 v 15:08

S tím hodnocením motoru musím souhlasit .

• XT na motokrosové trati

Dnes jsem se konečně dostal na chvilku do stupaček a projel si párkrát naší oblíbenou tréninkovou krosovou trať. Vzal jsem si jen helmu, boty a rukavice, protože jsem si šel jen tak zakroužit, tak se nebudu přeci soukat

Typ: Reportáž
    Vloženo: 19.03.2020
    Uskutečněno: 19.03.2020
  • Kryt motoru

Po svedení výfuků nahoru, jsem musel dát jiný kryt motoru. Ten původní je pro svody spodem, takže jsem se hluboce zamyslel a vymyslel jsem, že když už se dole nepletou svody, měl by tam jít přeci kryt ze sesterské Ténéré

Vloženo: 19.03.2020
    Uskutečněno: 18.03.2020
  • Ladění DB killeru

Dnešek se nesl ve znamení ladění ticha nainstalované sestavy Dominátor exhaust. Protože nelze objednat nic jiného, nežli medium DB killer, musel jsem si poradit domácími možnostmi. K mému velkému štěstí je mým sousedem v

Vloženo: 16.03.2020
    Uskutečněno: 16.03.2020