Yamaha XT 660 R (2008)

Vlastník Alfonc
Vloženo 12.3.2020
Aktualizováno 29.4.2020

Prodal jsem Dominátora s tím, že se prostě rozšoupnu a koupím si novou Tenere 700, která mi přijde jako nejlepší motorka na světě. Ale začal hlodat červíček, že dám čtvrt míče za motorku, kterou sem tam nějak praštím o zem a začalo stresové hledání náhrad

První dojmy - Hledal jsem motorku, na které tak nějak dozraju do Tenere 700. Chtěl jsem Tenere 660, ale nějak jsem si nebyl jist. Byl jsem se i na jedné podívat, ale... pak jsem zvažoval BMW 650 Xchallenge, ale BMW mi je proti srsti a furt jsem na tom viděl nějaké mušky. Ve hře bylo LC4 ADV, ale má ji kámoš a když si vybavím, jak se jí musí věnovat, aby fungovala, opět jsem si musel uvědomit a sesumírovat, jakou motorku hledám a co od ní chci. No a vypadla z toho nenáročná a jednoduchá XT660R. V inzerátu se ukázala pěkná s doložitelným nájezdem 12 tisíc kilometrů a bylo jasno. Motorku jsem dovezl domů a stále jsem váhal, zda to nebyla blbost. Motorka má fakt malou světlou výšku, předek se na místě potápí víc než je zdrávo a všechno je na té motorce prostě takové spartánské až základní...levné...udělal jsem hned první úpravu a to stupačky z Gas Gas EC 300. Dal jsem si únorové kolečko kolem komína vč . jízdy v terénu a zjistil jsem, že je to fakt nízký a tam kde Dominátor přejížděl val s rezervou, posadí se XT na břicho. Na silnici je to lepší než Dominátor, ale jinak...stále jsem si říkal, že to nebyla dobrá volba. Následný týden jsem jel na STK. Venku nasmrkáno, teplota asi 2 nad nulou a XT na špuntech. I na vzdory této kombinaci jsem si řekl, že se trošku projedu. A najednou zjišťuji, že ta motorka funguje naprosto parádně! Lineární průběh výkonu, stabilní a při chvilce nepozornosti na tachometru 150 km/hod jako by nic. No páni! Tak to jsem na Dominu nezažil! Najednou mi ta motorka sedla a přeskočila jiskra!

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo chce jen tak nějakou motorku na které může po polní cestě stejně jako po městě. No a kdo chce na výlet se spacákem a nechce jezdit jen asfalt, ale podívat se do hor a je jedno jestli Bosenských, Rumunských, Slovenských nebo Českých.

Je únor 2020 a tak jsem z STK zajel do garáže a začalo velké seznamování. Po dvou randíčkách přišel čas, sundat z té holky svršky. A mé nadšení se prohlubovalo. Vše je jednoduché, sestavené naprosto logicky, vše se dá krásně rozebrat, vyčistit, nic není zničené od předchozích kutilů. Yamaha dostala nový olej motoru, chladící kapalinu, vzducháč, svíčku, olej do vidlic k progresivním pružinám, řídítka Renthal s gripama Domino, blastry R-tech, novou spojkovou páčku s posilovačem spojky M-Style, nové, ověřené a dokonalé pneu Michelin Anakee Wild s novými zesílenými dušemi a konečně mi dorazila zásilka od společnosti Dominátor exhaust, obsahující komplet výfukovou soustavu, díky které získám na světlosti, budu mít lepší průchod terénem a ušetřím víc jak 10 kg na váze! Jediné, čeho se obávám, je hluk laďáku, ale na tom už se pracuje a upravuji DB killer tak, aby to bylo zvukově přijatelné. Aktuálně se na sedačku dostal nový potah za ten vyšusovaný originál a tím ještě nejsem v úplném závěru drobných úprav a vylepšení, která dělám za účelem krásné týdenní dovolené s kamarády v Bosně a Hercegovině, tentokrát po stopách TET.

Až budu mít naladěno a svezu se, zkusím něco připsat a přidat nějakou tu fotečku. Ale fakt, nekecám...je březen20... tak schválně, kdy se sem vrátím a něco doplním

Překvapil jsem sám sebe...je stále březen 2020 a už jsem zde a mám pár nových fotek... Na XT se nastěhovala soustava od Dominátor exhaust a motocykl opticky získal na dravosti a lehkosti. Ona i váha by měla být dole o více jak 10 kg. Motorka se "zvedla" a tak můžu používat i krosový zvedák. Vše je tedy úžasné, až na jeden detail...dělá to děsnej rámus!!! Jako takhle...kdybych chtěl nastoupit do etapy dálkové rally, je to cajk, ale já na tom chci jezdit po horách a týden se flákat Bosnou, takže tohle je neakceptovatelné. Dal jsem dodávaný DB Killer medium (hard se pro koncovku HP1 nedodává), ale stále je to zvuk jako...jak řekl kamarád... "tím zvukem bys mohl zabíjet koronavir" Neházím však "výfuk do žita" a už se pracuje na ladění ticha Jaké štěstí, že mám kolem sebe samé šikovné kamarády

Přesouvám další informace do sekce "deník motorky"

DajaV
DajaV napsal 25.12.20 v 00:01 10b.

moc pěkné, že by inspirace ...?

cunado
cunado napsal 09.06.20 v 14:44

Výfuk - perfektní úprava, co se týče váhy i schování svodů

Alfonc
Alfonc napsal 23.03.20 v 18:33

to Mann: Díky. Je to poladěno na snesitelno

Mann
Mann napsal 21.03.20 v 14:04 10b.

Pěkné XT ale s tím tichem bych to tolik nepřeháněl

Alfonc
Alfonc napsal 19.03.20 v 09:30

to Kocour555: Díky. RP Tuning jsem také poptával, ale rozhodla cena, která byla hodně, ale opravdu hodně jinde.