BMW R 100 R (1992)

Vlastník Radek7878
Vloženo 11.3.2020
Aktualizováno 27.8.2022

Motorka je koupena od prvního majitele z Německa, Vše je bez úprav původním stavu

První dojmy - Motorku jsem kromě velkého množství fotek poprvé viděl až na místě v Německu. Moje první jízda byla pouze ve skladovací hale takže žádná testovací jízda po nočním Duseldorfu se nekonala.

Průměrná spotřeba - 5.64154 l/100km

Po příjezdu domů jsme motorku pouze vyložili z auta a přejeli malý kousek domů do garáže. Takže o nějakých podrobných pocitech z jízdy nemůže být řeč.I když i to byl pěkný zážitek. Do garáže se mi moc nechtělo protože jsem tušil přesto že je teprve začátek listopadu, projedu se až na jaře. Po kompletní obhlídce celého stroje jsme přišli na pár řekněme drobností které bylo potřeba dát do pořádku.Některé věci se možná nemusely řešit vůbec, ale času je přes zimu dost. Motorka opravdu moc nejezdila. Ze začátku původní majitel jezdil ale potom už jen na STK. V prvé řadě jsem zjistil že vnitřek nádrže byl před nějakým časem repasován nějakou výlivkou. Bohužel tak, že se ten materiál rozpustil a vytvořil v kontaktu s benzínem jakýsi kašovitý šlem na vnitřní straně nádrže. Po demontáži a vyvětrání se naštěstí materiál vytvrdil a bylo možné ho mechanicky odstranit. Tento celý postup včetně kaučukové výlivky zde nebudu rozepisovat, jen by jsem chtěl moc poděkovat mým kamarádům kteří s tímto mají bohaté zkušenosti.Kromě nádrže jsme také řešili výměnu pneu,špic a niplů, předního světlometu, pochromování parabol blinkrů,výměna lanek plynu, nová baterie,výměna oleje filtru,brzdové kapaliny,vyleštění a očištění veškerých povrchů,ráfků, očištění koženky sedla, výměna benzínových hadiček,atd. Co mě ještě mi bylo doporučeno tak vyčištění karburátorů ultrazvukem,jsou tam nečistoty nepovedené repasi nádrže.
Tak to je nyní vše, až něco najedu tak něco přidám.

bruttopyr
bruttopyr napsal 28.01.23 v 12:59 10b.

Moc pěkný Baworák!
Ať ti to skvělé jezdí!

elektrarnik
elektrarnik napsal 18.02.22 v 14:39

BMW R 100 R Mystic hodnotí Vaše BMW velice kladně také jsem přišel tomuto u nás málo rozšířenému krásnému stroji na chuť.

Dan66
Dan66 napsal 15.03.20 v 22:48 10b.

Opravdu krásný motocykl a je dobře, že se dostal k Vám.

slon
slon napsal 15.03.20 v 21:23 10b.

Krásná... Ať dělá jen radost...

Tuji
Tuji napsal 15.03.20 v 19:48 10b.

Je to nádhernej stroj a je skvěle, že jsi si s ni ještě takhle pohrál. Určitě s ni zažiješ spoustu krásných km