Royal Enfield Himalayan (2019)

Vlastník pXs
Vloženo 9.3.2020
Aktualizováno 9.3.2020

Bila pani na jezdeni. Pro me jasna volba na me budouci plany. I kdyz jsem dal sanci jinym, nakonec jsem nemhl jinak

Motorka koupena od Quality Bikes Belgium - Prodej i nasledny servis je dobry. Sam majitel/prodejce hodne cestuje, takze vi co je treba.

Honda CB 500X: Prijemny posez, svizna jizda. Ovsem docela bachrata a vzhledove nic moc.
BMW G 310 GS: Proste male GS. Bylo na me vysoka. Taky me odradila cena \"dovybaveni\".

První dojmy - Je to uplne jina motorka nez jsem jezdil doposud. Je to moje treti motorka. Predtim jsem mel Simson 51 a pak dlooouho nic. Na rok jsem si koupil Yamaha MT-125 diky vyjimce na A1, ktera plati v BE. Ale RE me uhranul a proste jsem ho chtel mit. Takze na vsech ostatni jsem si vzdycky neco nasel ;)

Motorku bych doporučil pro - Klidny okreskovy jezdec. Ta motorka je naprosta kochacka na vsechny cesty.

Doplňky na motorce - Kufry, pridavne kanystry, podomacku vyrobene toolboxy, pridavne LED, padaci ram, USB nabijeni. Jeste se nejake doplnky casem najdou. Asi plexi, touringove sedlo, sirsi riditka, mozna nejaka lepsi ochrana exponovanych casti.

Uprimne jsem si na Himalayna udelal zalusk jako pravidelny divak kanalu Itchy Boots. Do te doby jsem jezdil na Yamaha MT-125. Tu jsem spis vyuzival jako rychly dopravni prostredek na kazdodeni ranni a odpoledni zacpy v BE. Navic jsem si mohl dovolit 125ku diky vyjimce, ktera plati v BE pro nektere ridicaky skupiny B. I kdyz je Himalayan jen na A2, udelal jsem si radeji A.

Najeto moc nemam. Zkusenosti zacnou prichazet. Tak se rozepisu pozdeji.

Momentalne se nejlepe citim na okreskach, polnackach a lesnich pevnejsich cestach. Ve meste neni spatna, ale spojka je pomerne tezka a rychle nutne brzdeni taky dava zabrat.

Cestovani jsem dal zatim vikend a jde to. Motorka me uveze i se vsim co s sebou taham. Nemam s sebou moc naradi a tunu nahradnich dilu, ale sam vazim 110kg.

Varaník
Varaník napsal 17.03.20 v 18:43

Bože , to je ale vošklivá motorka - ne dělám si prču, ať slouží. Já si počkám na ten RE dvouvál...

Rofik
Rofik napsal 13.03.20 v 18:22 9b.

Donald
Donald napsal 10.03.20 v 19:02 10b.

Mám s ním tu nejlepší zkušenost. AŤ slouží!

Milan1963
Milan1963 napsal 09.03.20 v 21:45 10b.