Yamaha XJR 1300 (1999)

Vloženo 9.3.2020
Aktualizováno 1.4.2024

Vloženo: 29.04.2020, Uskutečněno: 29.04.2020, Zhlédnuto: 83x

Důvěřuj, ale prověřuj.
Tak jsem se dnes při ranním coffee rozhodl potrápit bateriový kompresorek Xiaomi. Baterie kompresoru plně nabitá.
Moto na bočním stojanu s prázdnou zadní gumou 180/55/17 tlak 0,0 bar. Nastaven cílový tlak 2,9 bar a start stopek. Časy po 0,5 bar jsou na fotkách. Dioda nabití začala problikávat z bílé na oranžovou po cca 6 min a hodnotě 1,5 bar, což může trošku vyděsit a říkám si "sakra nějak brzy". Strojek však jede vesele dále a sám se vypíná při probliknutí 2,9 bar po 14 minutách. Stopky pozastavuji. Led svítí oranžově. No nic, potrápím ho dále. Sundám hadičku a nechám ho běžet naprázdno do úplného vybití. Při 30 min začíná LED blikat červeně, ale strojek stále jede bez změny chodu a zvuku. Při 38 minutě se Xiaomi vypíná. Kryt a celý přístroj je studený, což mne pozitivně překvapuje. U běžných a levných kompresorků to doporučují po 5 min vypínat kvůli přehřátí. Hadička trošku vlažná. I tak to byl risk, nechat to běžet tak dlouho. Jsem zvyklý si věci před vyjížďkou nabíjet. Zrcadlovku, kamerku, powerbanku. Na říditkách mám 2x USB, tak v tom problém nevidím. Po připojení USB pouze nabíjí a nespustí se. Ještě stopnu čas, za jak dlouho se baterie nabije nabíječkou na mobil. Edit: Nabíjení trvalo 4 hod 35 min, a to nabíječkou k telefonu Xiaomi Mi-A1. Uvidíme, zda se osvědčí a bude praktický. Až bude baterka na odpis, rozkuchám to, baterku vyhodím a udělám úpravu na kabel a 12V.
Tady odkaz na foto a video z pokusu
photos.app.goo.gl/2EWYJ4FaaykT213S6

Tady návod cz

dusan42 (2) napsal 26.05.2020 v 14:32

To je teda zajímavá věcička..

• Spojkový třmen - bolístko

Čeká mne výměna spojky, tak jsem chtěl ukončit otravné výměny těsnění ve spojkovém třmenu. Toto je bolístko XJR a nejde o nic jiného, než nedostatečné utěsnění soustavy třmenu proti vnikajícím nečistotám a prachu. Signál

Typ: Údržba
    Vloženo: 06.05.2021
    Uskutečněno: 06.05.2021
  • Synchro karburátorů

Výroba měřidla podtlaků. Video z měření zde: https://photos.app.goo.gl/YRpo489EwXYEzbV89 Po seřízení ventilových vůlí je samozřejmě rozdíl markantní. K této problematice toho bylo napsáno již mnoho. Šel jsem cestou spo

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.03.2020