Yamaha XJR 1300 (1999)

Vlastník __RomFox__
Vloženo 9.3.2020
Aktualizováno 1.4.2024

Synchro karburátorů

Vloženo: 09.03.2020, Uskutečněno: 09.03.2020, Stav tachometru: 64000 km, Zhlédnuto: 40x

Výroba měřidla podtlaků. Video z měření zde:
Po seřízení ventilových vůlí je samozřejmě rozdíl markantní. K této problematice toho bylo napsáno již mnoho. Šel jsem cestou spojených nádob, jelikož samostatným manometrům (převážně čínským) moc nedůvěřuji a zajímá mě přeci vzájemný vztah sání mezi jednotlivými karburátory. Použity byly skleněné trubičky, hadičky, trysky jednorázových zapalovačů, fitinky z ebay za korunové položky, nějaký pertinax či co to je, popruh od retro magiče. Zkoušel jsem jako kapalinu obarvený glykol, ale ulpívá na stěnách. Hg je ideální. Soustava je utěsněná zátkou, tak mě dříve zabijou cigarety než nějaký odpar rtuti

Destroyer (237) napsal 11.03.2020 v 14:19

pekne! kde si zohnal sklenene trubky?

1 reakce

__RomFox__
__RomFox__ 11.03.2020 v 16:12

Ty jsem objevil v zaprášené krabici v pozůstatcích bývalé učebny chemie. Myslím, že se stačí podívat na netu po vybavení škol či laboratoří a je to taky za pár kaček.
Al spojky jsou distanční sloupky upravené pomocí vrtačky do konusu. Hadička 6/4 mm.

bodlak2021 (2) napsal 10.03.2020 v 08:43

Moc pěkná práce. Tomu říkám řemeslo.

• Spojkový třmen - bolístko

Čeká mne výměna spojky, tak jsem chtěl ukončit otravné výměny těsnění ve spojkovém třmenu. Toto je bolístko XJR a nejde o nic jiného, než nedostatečné utěsnění soustavy třmenu proti vnikajícím nečistotám a prachu. Signál

Typ: Údržba
    Vloženo: 06.05.2021
    Uskutečněno: 06.05.2021
  • Kompresor Xiaomi

Důvěřuj, ale prověřuj. Tak jsem se dnes při ranním coffee rozhodl potrápit bateriový kompresorek Xiaomi. Baterie kompresoru plně nabitá. Moto na bočním stojanu s prázdnou zadní gumou 180/55/17 tlak 0,0 bar. Nastaven c

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.04.2020