BMW R 1200 GS (2009)

Vlastník jardakovarik
Vloženo 6.3.2020
Aktualizováno 16.10.2020

Když jsem na ní poprvé jel z Mladé Boleslavi v 5 C po 10 km jsem si říkal co si to koupím za kozu a po překonání prvních 150 km v zimě jsem si uvědomil, že mi vlastně není zima na ruce, zadek, nebolí mi ruce, záda i nohy jako na dřívějších moto

Motorka koupena od od známého z Prahy - dobrý kluk a hlavně za tu cenu pod 185 bych těžko něco hledal

Ducati Multistrada 1200 Enduro: cena !!! a super stav nabízené motorky BMW

První dojmy - Motorku jsem koupil od známého za opravdu dobrou cenu a původně jsem chtěl Multistrádu 1200 , ale cena byla někde úplně jinde. Tak mi oslovil kolega z práce, jestli nechci zkusit GS. Já jsem kroutil hlavou, že se jedná o podnikatelskou drahou motorku, která nikoho nezaujme a kterou má kde kdo. Tak nakonec mi vzal do Mladé Boleslavi a já si moto mohl vzít domu vyzkoušet a v případě, že se mi nebude zamlouvat tak jí mohu vrátit. Po příjezdu domů jsem zjistil, že lepší motorku, která by tak dobře brzdila, dobře se ovládala, nebolelo z ní celé tělo a měla spotřebu do 5 l při jízdě po dálnici kolem 130 jsem opravdu nikdy neměl a druhý den jsem posílal peníze.

Motorku bych doporučil pro - Měl jsem CBR 1000 F, Fireblade 900, Yamaha Thunderace yzf 1000 r , Bandita 600 , Cagiva Raptor 1000, Aprilia Tuono a mohu říci, že už jsem staršího věku a po všech těchto motorkách je třeba se uklidnit a jízdu si více užít.

Doplňky na motorce - je to výroční limitovaná verze /k výrobě 500.000 GS/ tak je super vybavená drátová kola, chránič válců, přední zobák atd. jinak jsem doplňoval padací rám člověk nikdy neví, ochrana nádrže , ochrana kardanu, kryt světlometu. Tak jsem se dnes dle komentáře k moto dozvěděl - Jedná se o model SE z roku 2009. Vyrobeno pár kusů (500) v tomto provedení (tmavé plexi, kola s dráty s černými ráfky, plná výbava, led blinkry, kryty ventildeklů a sedla z ADV...). Model k 15. výročí čtyřventilu.

moc díky

V současné době jsem najel cca. 250 km. a před měsícem, když v 1C začal svítit oranžový trojúhelník a závada 2,1 jsem si začal říkat, co jsem to proboha koupil. Po příjezdu domů jsem zjistil, že moto v té zimě mělo podhuštěné pneu a bylo pouze upozornění na nízký tlak v pneu. Po této zkušenosti jsem vzal brožuru v č.j. a youtube a začal jsem studovat závady a hlavně co si mohu dovolit na motorce sám doma udělat. Těch návodů na internetu bylo fakt hodně a tak jsem začal dělat první servis sám doma. Dále jsem zjistil, že díly jsou stejně drahé jako na předchozí Italské či Japonské moto a hlavně jich je opravdu spousty za různé ceny a doba dodání je do jednoho týdne. První začala výměna oleje v zadním kardanu + vyčištění, což nebylo patrně potřeba, jelikož výměna i velký servis byl po najetí 60000 a já mám 61200, ale věřte tomu. Dále výměna poškozené prachovky u Teleleveru v přední vidlici vyrobená Itálie cena 210,- Kč., /ps. dle fora prachovku z Babety nebrat rozpadává se po krátkém čase ! /, brzdové destičky . atd. Co mne u rozebrání překvapilo, že všechno na rozdíl od posledních moto je dobře přístupné a hlavně kvalitně nad dimenzované./větší šrouby , málo plastu více železa atd./ Co mi naštvalo je, že jsem musel koupit nové pořádné TORX ořechy + moment. klíč, abych mohl na moto něco doma udělat. Co se týká elektriky a dobíjení, tak po dlouhé době se nebojím , že mi moto někde nechá jak u předchozího Tuona, kdy mne kluci od motorek moto morini roztlačovali na Orlíku. Každopádně ukáže čas a já se těším na jaro až něco najedu a dám zase vědět. Po jaru jsem byl na srazu Italských motorek a můžu říci, že ačkoliv moto jezdí bezchybně a v životě jsem neměl lepší a hlavně nejspolehlivější mašinu, tak si opětovně chci koupit Italské kladivo z kterého mi budou bolet záda a spotřeba bude na 10 l a tím je Moto Morini Corzaro. Tímto moto prodávám.

Vlas2
Vlas2 napsal 07.04.20 v 21:26 10b.

Ahoj kolego. Díky za tvůj kometn. Tak at nám to jezdí bez karambolů! Třeba se někde brzy potkáme.

Lazyfucker
Lazyfucker napsal 14.03.20 v 21:10 10b.

Krasne to mas, supr kup, tak a ted zacit jezdit!

Martyp
Martyp napsal 11.03.20 v 22:13 10b.

Za ty peníze jsi koupil fakt zázrak, jak píše Stewe...Krásnej kousek a navíc, jestli znáš historii atd, můžeš si gratulovat.. Tak ať slouží a dělá radost!

Stewe
Stewe napsal 11.03.20 v 08:03 10b.

Pěkná. Za pod 150K si koupil docela skvost, víš to? Jedná se o model SE z roku 2009. Vyrobeno pár kusů (500) v tomto provedení (tmavé plexi, kola s dráty s černými ráfky, plná výbava, led blinkry, kryty ventildeklů a sedla z ADV...). Model k 15. výročí čtyřventilu.
Tuhle výročku mám moc rád!

dragsterrr
dragsterrr napsal 10.03.20 v 13:19 10b.

fakt pekna, biela je hold biela :)