Honda Forza 125 (2020)

Vlastník Mukuš
Vloženo 6.3.2020
Aktualizováno 6.3.2020

Je to přesně to do potřebuje chlap před důchodovým věkem. Nic složitého na ovládání, pohodlné i na delší cesty.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Ostrava (Ostrava - Třebovice) - Naprostá spokojenost, profesionální přístup.

Honda PCX 125: Připadala mi taková malá.
Yamaha X-max 125: Více se mi zamlouvala Forza. Líbí se mi to výsuvné plexi. Ale věřím, že X-max je také super.
Honda NC 750X: Pro moje potřeby moc velká a silná.

První dojmy - Posledních šest let jsem jezdi na Číně - jonway Adventure 125. Byl jsem spokojen, ale Forza je úplně jiná liga. Zatím mám najeto jen 100 km, ale rozdíl je fakt propastný. Komfort, pohodlí, za vysunutým plexi nefouká a pokud se přiznám tak i psychycky se cítím líp než na číně.

Motorku bych doporučil pro - Určitě všem, ale každý su musí vybrat co se mu hodí, líbí a jak to využije.

Doplňky na motorce - Orginál kufr.

Jezdím denně do práce, nacož mi stačí jakýkoliv skůtr, určitě bych mohl dále jezdit na starém JONWAY, ale chtěl jsem něco jiného. Uvažoval jsem o motorce, ale pohodlnost zvítězila. Mačkat spojku a řadit rychlosti už není pro mě. Raději jen točím plynem a kochám se s nataženýma nohama. Měl jsem v plánu i Hondu NC 750 v automatu, jen tu bych moc nevyužil. Pro denní dojíždění do práce je moc velká a nemá žádný úložný prostor. Forza má prostoru na rozdávání.
Je zima, tak nemám moc najeto, ale padla mi hned do ruky. Jediný problém mám najít přepínač blinkrů, je přehozen a s klaksonem, no musím si zvyknout.

Hunyady
Hunyady napsal 27.10.22 v 19:38

Kdysi jsem psal, že by byla lepší Forza 300. Mám už delší dobu NC 750X, ale s manuálem. Teď jsem dokoupil Forzu 125 a beru zpět l. Jede to jako čert, mám ji 3 týdny a najel jsem 900 km. Co ji mám, na NC jsem ještě nesedl. Forza je úplně super.

Mukuš
Mukuš napsal 24.03.20 v 13:14

Tak na blinkry a klakson jsem si zvykl velmi rychle, ale ty špígly vymyslel nějaký japonský mstitel. Jsou hodně předsazené vpředu, fungují trochu jako blastry proti větru. Vidím jen vlastní lokty ale co je za mnou ne. Dokoupím ty malé kulaté nalepovací zrcátka.

Mukuš
Mukuš napsal 07.03.20 v 16:23

Bohužel velký řidičák bych musel dodělat. Přiznám se, že se mi už do toho moc nechce.

Hunyady
Hunyady napsal 07.03.20 v 00:19 10b.

Hezká. Určitě jste vybral dobře. Pokud byla ve výběru NC, tak asi máte velký řidičák a v tom případě mi ve výběru chybí Forza 300. Je jen o 10.000 dražší, hodně živější a spotřeba o půl litru výš. Ať Vám dělá Forza radost.

MP22
MP22 napsal 06.03.20 v 22:56 9b.

Zdravím Vás, gratulace, mám ji taky necelý rok, najeto 12 tis. km, žádné starosti a jen jezdím. Tak, ať jste i nadále spokojen:) Milan