BMW R 1150 GS (2001)

Vlastník FaktNeníCoŘešit
Vloženo 5.3.2020
Aktualizováno 11.4.2021

Výměna oleje převodovky a kardanu

Vloženo: 17.04.2020, Uskutečněno: 17.04.2020, Stav tachometru: 87339 km, Zhlédnuto: 78x

Kámoš mi doporučil zkontrolovat hladinu převodovýho oleje. Že prej se mu nezdá zvuk. Rozhodl jsem se místo kontroly provést výměnu. Olej v převodovce docela čistý. V kardanu stříbrná hustá tekutina, magnet jak ježek. Kdybych si o tom dopředu nepřečetl, z kousků kovu na magnetu bych možná propadl v hysterickej pláč. Snímky přikládám. Naštěstí jsem "kus chlapa" a jen jedna slza ukápla po zjištění, že jezdím s 0,75 l oleje v převodovce a s 0,2 v kardanu. Možná, kdybych se od ostatních dočetl, že i to je normální, ani ta jedna by neukápla. Všichni ale řešej jen nejvíc nejznačkovatější nejlepší a pokud možno nejdražší olej, nikoliv množství starého při výměně. Takže, motorka je tišší při řazení, odpadl mi občasný problém při řazení jedničky (prostě tam nešla a musel jsem jí pomoct spojkou, nebo potlačením motorky) a občasný problém řazení neutrálu, místo dvojky. Jupí!

Jo a ještě mám tento týden jeden úspěch. Zlomila se mi západka pro blokování origo bočního kufru (takovátahodněsvítivěoranžovápackanakufruprotiukradnutí). Kámoš měl jednu z rozsekanýho kufru (jinak náhradní díl zhruba za 1100,-), takže mi stačilo koupit jen hoooodně dlouhý nýty. A hotovo! Taky jupí!

JiriBN (3) napsal 20.04.2020 v 11:10

Nevím co jsi si kde přečetl, ale tyhle úlomky běžný nejsou...

1 reakce

FaktNeníCoŘešit
FaktNeníCoŘešit 21.04.2020 v 16:37

Co jsem přečetl? Na motorkářích a baworáku mnoho diskusí o výměně oleje v kardanu, převodovce, motoru... Máš-li lepší informace/znalosti, budu za ně samozřejmě rád. I proto jsem fotku zveřejnil.

• Loučení

Před 14 dny jsem se nedobrovolně rozloučil s mou první motorkou. Zastavil jsem na červenou. Ten co jel za mnou ne...

Typ: Havárie
    Vloženo: 11.04.2021
    Uskutečněno: 11.04.2021
  • Hypoidní olej místo brzdovky

Nechal jsem si překontrolovat moje seřízení motorky v BMW servisu. Zároveň jsem chtěl vyměnit brzdovku, byl jsem línej odvzdušňovat. Zděšeně mi volali, jestli jsem se nemontoval do výměny sám. Nemontoval. Naposled byla m

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.03.2021
    Uskutečněno: 25.02.2021
  • Výměna vstřiků

Výměna za novější typ EV14, který je montován do dvanáctistovek. Dík Jakubovi z baworak.cz, který je obstaral i s redukcí za rozumný peníz.

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.12.2020