BMW R 1150 GS (2001)

Vlastník FaktNeníCoŘešit
Vloženo 5.3.2020
Aktualizováno 11.4.2021

Hodíme se k sobě. A sluší nám to

Motorka koupena od Zdenekkkkk (Horažďovice) - Prostě motorkář. Co ví, poradí, o motorku se evidentně staral a místo smlouvy jsme si podali ruku.

První dojmy - Trochu kope, asi nemá ráda zajíčky. Ale je to láska na první pohled. Takže jako každá ženská: trochu jí zahřeješ a ona je pak na tebe milá a hodná.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je tahle kráska nejvhodnější? Pro kohokoliv, kdo jí nebude brát jako věc... A kdo má respekt. Edit: 24. 3.2020 (87003 km) Fakt asi pro každýho dospělýho člověka. Dá se ukočírovat a dokáže se odvděčit. A to stále mluvím jen o jízdě v rychlosti 0 - 60 km/hod. Asi je pravdou, že jako úplnej začátečník bych si s něčím lehčím nejspíš ušetřil trápení, ale rozhodně si nestěžuju! Edit: 24. 11. 2020 Teď (po 12000 km) už opravdu pro každýho. Je to dokonalej stroj. Prostě ho miluju. Co já budu dělat v zimě... Edit 11. 12. 2020 Už vím, co dělám v zimě. Jezdím!

Doplňky na motorce - Doplňků má spoustu, ještě je všechny budu trochu studovat a pak možná doplním seznam
Edit: 27. 4. 2020
Tak jo, doplňky. Pomalu je odstraňuju, dolaďuju. Některý.
Sedlo Brembo - je fajn, to si nechám, vrátím ho na motorku ihned po dokončení řidičáku. Pro trénink pomalý jízdy a osmičky je (nejspíš jen pro začátečníka) nepraktický, snižuje ovladatelnost.
Zástěrky pod válci - jsou z plastu, kterej se mi nalepil na výfuk. Docela smrad, kterýho se nemůžu zbavit. Možná jsou praktický do deště, ale brání proudění vzduchu k převodovce a kolem válců. Moje selská logika mi praví, že to pro motorku není dobrý. Odstraněno.
Zásuvka 2 x USB + cigaretová - moc velikej bazmek, cigaretová zásvuvka nadbytečná (nehledě na to, že už dva měsíce nekouřím ). Odstraněno, koupím něco menšího a na řídítka.
Teploměr s vlhkoměrem - ukazoval cca 4°C navíc. K ničemu - odstraněno. Mám vyhlídnutý od Oxfordu, snad bude ou kej.
Rychlospojky palivových hadic - asi praktická věc. Ale! trochu nešťastně pospojovaný v místě, kde je málo prostoru a hadicový spojky, kterejma jsou zajištěný na původních hadicích, prořezávají vše, čeho se dotýkají. Budu muset řešit.
Pancéřový brzdový hadice - paráda!
Dorazy řízení - paráda!
Zajímavý polepy na plexi - nic moc, drží prasklý plexi pohromadě. Budu spoléhat na to, že jsme při prodeji na tenhle detail za 2-4 tisíce jen zapomněli. Nepřišel bych na to, vypadalo to efektně, ale říkal jsem si, že bude zajímavější černou samolepku vyměnit za bílou reflexní.
Zajímavý je taky zámek hrdla oleje na speciální klíč.
Mlhovky - ulomený jeden držák (mohl jsem způsobit já) a vůbec netuším, jestli je kdy zapnu. Hodnocení nechám za čas. Zatím se mi nezdá, že by ve tmě byly k něčemu.
Boční kufry BMW - s těma jsem spokojenej, jen je blbý, že se mi tam nevejde enduro helma kvůli kšiltu. Sundavat ho nebudu, objednal jsem si velkej hliníkovej kufr nahoru.

Jsem začátečník, motorka předběhla můj "A"čkovej ridičák asi o dva měsíce. Zatím se učím jen "na polňačce" a to především respektu. Výběr byl docela jednoduchej. Od malička si myslím na cross, takže enduro a kamarád má jedenáctistovkový gso. Takže jsem lovil v těchto vodách. A protože mám ještě asi dva měsíce čas, jen jsem se pokoušel orientovat. Tahle mi padla do oka. A byť jsem původně uvažoval o ceně o 50 tisíc níž, po prozkoumání historie na motorkářích bylo rozhodnuto.

Edit: 24. 3. 2020 (87003 km)
Mám najeto 150 km vesměs mimo silnice a řidičák je dík zasr... komunistům (chápej, komunistická čína a jejich koronavirus) v nedohlednu. Mám známýho, co vlastní autoškolu, takže si alespoň půjčuju jeho výcvikovej plácek na tréning. Co jsem psal posledně už teda neplatí. Stále jsem začátečník, jen motorka nepředběhla áčkovej řidičák o pouhý dva měsíce. Asi budu muset nenajetý km v sezóně dohánět přes zimu.

Myslím, že když už mám svejch 150 najeto, můžu začít hodnotit ;). Jo, cítím se na mém GSu stále lépe a lépe. Síla motoru mě uchvacuje, brzdí na fleku. Nerovností si tahle motorka moc nevšímá (nemluvím o terénu, mluvím o výmolech). Původní přesvědčení, že se s ní dá otočit jen na silnici o šířce dálnice už neplatí. Je skvělá, podrží, nekácí se. Teda pokud je v pohybu. Jinak je to pěkně nestabilní těžká mrcha.
Poučení? Hlavně nezastavuj, voe!

Edit: 2. 11. 2020 (98 549 Km - najeto cca 11 700)
Už jsem něco najel, takže zkusím popsat moje pocity s touhle kráskou. Jo, v zatáčkách stupačky nebrousím, takže vlastně nuda, ale nejsem si jistej, že moje ambice k tomu směřují. Takže piánko. Ale už jsem trochu pochopil, na čem vlastně sedím. Asi nikomu nemusím říkat, že s tímhle motorem jsem na 100 za pár vteřin. Naučil jsem se řadit bez spojky, tak to fakt není problém. Spíš se učím udržet přední kolo na silnici. Ne, řízenou jízdu po zadním tím nemyslím, prostě se mi občas povede za to moc vzít. Stále si užívám, že tenhle stroj, pokud se dostane do pohybu, máloco rozhodí. Mluvím o silnici, na terén jsem si ještě nepořídil pneu. A mozek, kterej přestane hloupě trpět, že to ničím v terénu. Takže když už offroudek, tak spíš jen suchej. A nebo hodně opatrně, moje gumy jezdí smykem už na vlhčí trávě. Suchej offroad je v pohodě, milej, ale fakt zatím žádná divočina. Snad na to ještě nejsem starej a seberu odvahu.
No a na tý silnici... zatáčky cestou do Jizerek zvládám obstojně, už jsem pokořil několik mladejch chrtů na sporťácích. Jedenácetpade drží jak přibitá! Rovinky, předjíždění, motor nad 6000 otáček, nepopsatelná euforie. Místa, kde byl ještě v červenci krátkej úsek k předjíždění, je dost dlouhej, abych stihl předjíždět dvakrát. A neohrozil sebe, ani ostatní.
Jízda trochu dál je taky v pohodě. 1650 km od pátku 19 hodin do neděle 24 hodin byla znát na těle, ale kdybych nemusel do práce, klidně bych pokračoval dál. Jedinej problém jsem měl s pravým zápěstím - asi nějaká chyba v držení plynu. A otlačenej zadek od nahrnutý podšívky kalhot. Jinak naprosto skvělej zážitek. Takže za mě je jedenácetpade motorka století. Nelituju a určitě v nejbližších letech nevyměním.

KRYSAK-CZ
KRYSAK-CZ napsal 29.09.22 v 23:15 10b.

Pavel1971
Pavel1971 napsal 03.06.20 v 21:07 10b.

Pěkná a v téhle barvě pecka
Jasných 10b

Riddle
Riddle napsal 24.03.20 v 21:39 10b.

Moc pěkný kousek. Nekoupit loni modrobílou od Boba, letos bych určitě koupil tuhle!

DeanNESTLE
DeanNESTLE napsal 12.03.20 v 09:40 10b.

Krásná jedenáctpade Jinak jsme na tom stejně, taky moje A předběhla motorka o dva měsíce Důležité je, jezdit s rozumem a pak nebude problém

Flaxa
Flaxa napsal 12.03.20 v 08:37 10b.

Ahoj,super mašina
!!Když je od Zdeňka nemáš se čeho bát!!