PROFIL MOTORKY

Suzuki SV 650S (2005)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník zuzaSV650s
Vloženo 1.3.2020
Aktualizováno 8.5.2020
Zobrazeno 1 439x
HODNOCENÍ PROFILU OD 4 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Zábavná Zuzka s hezkým zvukem.

Více fotografii

Výška jezdce: 182 cm

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Suzuki GSF 650 Bandit: Váha, rám, nudný motor...zvuk vysavače ?

První dojmy - Vzhled se mi líbí, vlastně roky jsem kolem Zuzky chodil jak mlsný kocour. Na bandasce jsem se svezl, sv-cko nikdo v okolí neměl. Takže první jízda až když jsem ji kupoval. Po nastartování ten zvuk paráda, pak jsem si sedl a projel se a trošku mě radost přešla. Cukatura, pak jsem přidal moc plynu zvedačka, no brzy člověk zjistí že to není o dvou polohách plynu jako třeba u bandasky...ale po nějaké době jsme se s SVckem skamarádil.

Recenze

Hodnocení píší po 4 odjetých sezónách, takže se dají shrnout snad objektivně klady a zápory.

Motorku jsem si koupil protože se mi líbí vzhledem a ještě více chraplavým zvukem. Za začátku to chtělo se trošku vyjezdit přeci jen to je úplně jiné svezení než nějaká 600kule s 4 válcem.

Pokud shrnu KLADY, tak mezi největší z mého pohledu patří motor. Je s ním zábava a už od nízkých otáček je znát, že se něco děje. V 8000 otáčkách se SVcko ještě trošku rozvášní a kolem 11-12000 přijde na řadu omezovač. Co se týče rychlosti 200km/h vidíte na tachometru celkem rychle, ale pak už to nejede. Ale hlavním kladem motoru je pružnost ne maximálka.

Dalším pozitivem je rám, který se povedl a v součtu s relativně nízkou hmotností motocyklu je radost proplétat se po klikatých okreskách.

Spotřebu bych neřešil, co stojí za zmínku SVcko je nenáročné na údržbu. Lehce seženete spoustu manuálů a při troše snahy si většinu servisních úkonů uděláte doma v garáži.

Shrnuto a podtrženo i když už jsem chtěl SVcko prodat, tak se to nestane. Pořád mě baví odpoledne na dvě, tři hoďky vyrazit na projížďku po okolí a užít si dovádění na klikatých okreskách s dobrým asfaltem. Protože tam je SVcko jako doma a je s ním opravdu zábava. ;)

A teď ZÁPORY nic není ideální. Co se týče motoru i když je to jen 650 chce to rozlišovat více než jen dvě polohy plynu. SVcko umí pěkně vytrestat necitlivé tahání za plyn. Ale to je spíše asi vlastnost dvouválce, než negativum. Jako první velkou motorku bych ji úplně nedoporučoval. Není úplně hned tak kamarádská.

Další proflaklé neduhy je měkčí přední vidlice a pokud jezdíte více sportovně i výkon brzd někdy chybí. A ani destičky nebo pancerove hadice moc nepomohou.

Co se týče pohodlí celý den jsem jezdil jen jednou a pak se týden léčil. SVcko je spíše menší motorka, protože mám 182 cm a lehce přes 100kg už na mou postavu na cestování rozhodně není. Sedačka spolujezdce také nepatří k nejpohodlnějším. Z mého pohledu na odpolední dovádění super na dovolenou bych na SVcku nejel ani náhodou...
A to jsou asi nejvýraznější negativa. I když jsou majitele svíček, kteří mají 170 cm a 70 kg a zvládají bez problémů na motorce i cestovat.

Závěrem dost lidí řeší výběr SVcko nebo Bandita.
Rada zní kupte si co se vám líbí a nenechte si ostatní do toho kecat. Kupujete si motorku pro sebe za vaše peníze. A kdo je pako zabije se i na Simsonu.

Ale protože jsem jezdil na obou nějaký postřeh mám. Vzhled motorky a co se komu více líbí je individuální. Ale pokud chcete spíše blbnout a užít si zábavnější jízdu s hezkým brumláním motoru jednoznačně SVcko bandasku necháte hravě za sebou.

Pokud chcete výletit a ještě k tomu ve dvou tam už asi vede Bandit 650. Přeci jen klidný motor, větší rozměry a nepoměrně pohodlnější posez a sedlo je při cestování hodně znát.

Hodně šťastných kilometrů všem motorkářům. :)

Kveten 2020...sice nerad, ale pomalu se mi mění styl jízdy. Z blbnutí na SVcku na kochaci prdlani po okreskach. Narážím na největší negativum a tím je pohodlí...začali mě bolet záda a jízda na SVcku Sku už celkem bolí. ? Půjde do světa...Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Hanymany1
Hanymany1 napsal 27.06.20 v 19:39 10b.

Dobrá recenze

Qjetináč
Qjetináč napsal 06.03.20 v 13:35 10b.

Máš recht. Konečně někdo, kdo nepíše, že je to pro holky a začátečníky %)))

pyro76
pyro76 napsal 06.03.20 v 10:26 10b.

Moc pěkná :) A naprostý souhlas s těmi klady a zápory i nedoporučením jako zcela první mašiny pro úplného začátečníka. Zas na druhou stranu díky tvrdému motoru mašina nepřestane bavit ani po několika letech :) Ať Zuzanka dál dobře slouží!

R8man
R8man napsal 03.03.20 v 18:22 10b.

Krasavice

Více komentářůTOPlist