BMW R 1250 GS (2019)

Vlastník LH14
Vloženo 27.2.2020
Aktualizováno 27.2.2020

Ideální stroj pro dlouhé cesty. Dovede se vypořádat s dálnicí i s terénem.

Motorka koupena od FIRMA:BMW Invelt (Praha 5-Stodůlky)

První dojmy - Vůbec nic na motorce nechybí, vše je tam kde má být. Velmi dobře ovladatelná. je tam dost elektroniky. Na digitální displej je nutné si chvíli zvykat, ale dá se to zvládnout.

Motorku bych doporučil pro - Je vhodná pro dlouhé cesty. Nemá problém s dlouhými dálničními přejezdy ani s horšími cestami. Doporučil bych s tímto modelem procestovat především Evropu. nedovedu si představit servisní zásah svépomocí bez specializované dílny a diagnostiky.

Doplňky na motorce - Tempomat, zabrzdění před křižovatkou a bezspojkové řazení bylo v tomto modelu již nainstalováno. Doplnil jsem padací rám před válci, mlhovky a kufry

Motorku jsem vybral na doporučení kamarádů a po přečtení recenzí tohoto modelu.
Motorka má vše co na cestách potřebuji, nepřišel jsem na nic, co by mi chybělo. Nedovedu si představit opravu svépomocí, ale nepatřím ke kutilům takže mi to nevadí. Oceňuji světlo, i bez přídavných světel má dostatečný výkon i pro rychlou jízdu za tmy. Úložný prostor je po dokoupení kufrů dostatečný, prodávají i kufry s nastavitelnou výškou. Podvozek má 4 režimy, které opravdu fungují, dají se přepínat i za jízdy. Brzdí skvěle. V terénu jsem ji ještě nezkoušel a ani to nemám v úmyslu. Na šotolině a horších silnicích je jako doma. To je výhoda, v ČR vlastně ani jiné komunikace nejsou, nebo se špatně hledají. Přešel jsem z naháče a oceňuji i štítek, který rozráží vzduch. Tento model měl i tempomat a bezspojkové řazení, obojí se někdy hodí. Je relativně lehká, dá se s ní s trochou opatrnosti docela dobře manipulovat při parkování. Na dlouhé cesty si nic lepšího nedovedu představit. Je třeba si zvyknout na digitální displej místo budíků, ale dá se.

Vlas2
Vlas2 napsal 20.03.20 v 14:16 10b.

Skvělá volba, krásná mašina!

Freeman
Freeman napsal 08.03.20 v 09:58 10b.

Tak vítej do rodiny
GS je pojem a má ho zaslouženě. Nemyslím, že je univerzálnější motorky na trhu, než právě GS. Ale je to můj subjektivní názor, i přesto, že jsem už kde co vyzkoušel.
S budíkem, nebo spíše s tabletem, jsem měl také trochu problém, ale jen do doby, než jsem tu jejich konektivitu se vším možným propojil a ejhle, ono to neskutečně dobře funguje :D
Tak tedy užívej

Ludo46
Ludo46 napsal 03.03.20 v 15:22 10b.

Exclusive je top.