Yamaha NMAX 125 (2015)

Vlastník contrata
Vloženo 26.2.2020
Aktualizováno 26.2.2020

Fajn společník do města i na nenáročné cesty po okolí. Nikdy nezklamal ani nenechal ve štychu, ale na delší cestování to není.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník)

Honda PCX 125: Absence ABS u Hondy PCX nakonec rozhodla o koupi NMaxe

První dojmy - Byl to tehdy můj první motorový stroj vůbec a navíc se dvěma koly a já měl tehdy řidičák "B" a v autě neseděl 19 let od autoškoly, tak to bylo trochu složité. Svou první jízdu z Vrbovky domů jsem nezvládl, ale to vůbec není chyba toho skútru. Druhý den už jsem si celkem rozuměli a pak už to šlo jen k lepšímu.

Motorku bych doporučil pro - Do města

Doplňky na motorce - Originál plexi Yamaha,
Originíl designované sedlo,
Vyhřívané gripy Yamaha
Kufr Givi maxia 3 (55l)

Po 4,5 letech mám najeto 23 000 Km, stroj je po výměně brzdových destiček, ale jinak jen s pravidelnou plánovanou údržbou a dobrém stavu. Sám ho používám hlavně mimo město a na okreskách jezdí dobře. (Až do loňska jsem měl jen "B" řidičák a tak jsem nemohl jezdit na ničem větším.) I se mnou (a mými 170 Kg) jezdí stovkou a párkrát jsem byl i na dálnici. Pro tuto jízdu to chce určitě větší plexištít než je dodáván v základu, větší z originální nabídky Yamaha funguje dobře. Spotřeba je dobrá mimo město 2,5-2,8 l/100 km (ale opět je to asi dáno hmotností jezdce), po dálnici pak 3,2-3,3 l/100. Velkou slabinou jsou světla, mimo město není od potkávacích světel vidět pořádně ani značení podél cesty, dálková světla pak fungují dobře. Originální obutí je spolehlivé. Podvozek na rozbitých cestách není nejideálnější, ale to se od skútru dá čekat.
Pro cestování je možné si na sedadlo spolujezdce ještě před kufr dát 30l válec, akorát se tam vejde, takže i s větším objemem nákladu se jet dá. Na cestování to ale není - konec konců je to městský skútr.