Aprilia ETV 1000 Caponord (2003)

Vlastník Massakra
Vloženo 23.2.2020
Aktualizováno 21.11.2020

Vloženo: 21.11.2020, Uskutečněno: 21.11.2020, Stav tachometru: 46272 km, Zhlédnuto: 112x

Začala nám zima nastal tedy čas oprav a údržby stroje za tuto sezonu.
Mněl jsem tuto sezonu bohužel 3 pády.

1. hned zkraje Jara a po koupi moto ( 3 jízda ) kdy jsem padnul 18.Března na štěrku.
2. o dovolené 29. Července kdy jsem vjel opět na štěrk ( po cestářích ).
3. jen o týden později 7. Srpna poslední den dovolené jsem ve Valašském Meziříčí ťuknul do auta na přechodu.

Všechny pády byli menšího charakteru * odřené plasty * ohnuté a odřené padací rámy a držáky kufrů * poničen jeden kufr * přední světlo prasklé a ulomené packy * ohnutý lešení přístrojové desky a světlometu * pokřivený podsedlový rám.

Prvním čím jsem začal byla přední část ,demontáž masky * světla * přístrojové desky a vyjmutí samotného lešení.
Srovnáno do původního tvaru. Následně jsem rozebral budíky vyčistil a zalepil na zadní straně ulomenou pacičku co drží ručičku tachometru. Slepil popraskané plasty , vše umyl a namontoval zpět. Ještě jsem udělal výměnu žárovek a vrátil jsem se k původním LED žárovkám C6.

Druhá část byla zadní podsedlový rám který jsem vyměnil za nový kus. Vše jsem opět demontoval plastový kryt a držák jsem umyl upravil kabely a vše zpětně vrátil na místo. Také jsem opravil boční stojan kde bylo ubroušeno držáku pružiny ( navařeno kuličky ) a zarážka hlavního stojanu v neposlední řadě jsem vyčistil oba laděné výfuky. Mezi tím jsem kompletně rozebral zadní blatní * světlo * blinkry * SPZ * Osvětlení SPZ a důkladně vypulíroval.

Před pár dny jsem se pustil do třetí části údržby a oprav konkrétně zadního kola. Sundána rozeta * brzdové kotouče a vše důkladně vyčištěno.

Zatím to je vše až bude nálada a chuť budu dál pokračovat.

-Jandys- (4) napsal 22.11.2020 v 14:06

No to jsi měl teda pech v tomto roce ale za to ty nové ledky jsou parádní

• Výměna žárovek

Přestalo mne svítit jedno potkávací světlo u LED žárovky , proto přišla výměna nového páru LED žárovek , tentokrát bez ventilátoru s pasivním chladičem.

Vloženo: 10.10.2020
    Uskutečněno: 18.09.2020
  • Výměna brzdových destiček

Nastal čas pro výměnu zadních brzdových destiček které byl sjeté už skoro na plech do 1 milimetru masa. Koupeny levné brzdové destičky NHC AM - 300 za 272 Kč. Tak uvidím kolik snesou , původní co

Vloženo: 14.09.2020
    Uskutečněno: 14.09.2020
  • Výměna motorového oleje 3

Po měsíci v pořadí 3 , proběhla výměna oleje a filtru a to po 7.729 km.

Vloženo: 31.08.2020
    Uskutečněno: 31.08.2020