Aprilia ETV 1000 Caponord (2003)

Vlastník Massakra
Vloženo 23.2.2020
Aktualizováno 27.12.2021

Vloženo: 20.03.2020, Uskutečněno: 18.03.2020, Stav tachometru: 21465 km, Zhlédnuto: 21x

Ve Středu 18.3. 2020 bylo pěkné počasí tak jsem vyrazil na svou letošní 3 jízdu z novou moto Caponord ETV 1000. Vzal jsem to po hlavní na Dolní Dvořiště kde jsem to stočil kolem hranic na Cetviny a následně zadem lesní cestou až do Pohorské vsi kde se skončil můj pěkný slunečný výlet. Na křižovatce směřující na Malonty a následně Okreskami III. skupiny do Českých Budějovic kde se mne podseklo přední kolo a já jsem měl následný pád , motorka ještě po štěrku ( cestovala ) několik metrů. Bylo to ve 20 kilometrové rychlosti tak že se mne nic vážného nestalo , jen mne bolí celí člověk a hlavně ruka jak jsem na ní upadl a skončil v parakotoulu. Naštěstí i z motorkou nic závažného není ( motorově ) vše v pořádku akorát plast , nejvíce boční plast to odnesl , je komplet sedřený , pak kolem blinkru je prasklina , blinkr odřen , dolní plast pod deflektorem se uštípl , Blastr páčky je totálně nepoužitelný rozdělen na dvě části a v neposlední řadě ohnutá řadička ( standard ) při pádech motorek. Jo , a nějak mne přestali fungovat blinkry ještě jsem nezjistil čím to je zatím jsem rozchodil jen zadní leví a to ještě svítí místo aby blikal. Díly jsem již objednal samozřejmě z druhé ruky ( za originály ) bych se nedoplatil , stejně odhadovaná částka bude kolem 15.000 Kč. Ale , štve mne více než peníze a to starosti , hledání po internetu ,objednávání a čekání kdy to konečně dorazí a kdy bude čas to namontovat , když bych v klidu mohl normálně jezdit. Myslím si že to určitě není poslední incident který se mne přihodil v budoucnu to někde padne při manipulaci nebo to zase někde podklouzne. Doufejme že nic závažného se nestane , hlavní je zdraví. Ještě zmíním že jsem z moto najel jen 407 km. Tady pár fotek po bezprostředním pádu.

DodoCarlos (0) napsal 22.03.2020 v 12:39

Tak tak ako Jardas444 napísal...hlavne že sa ti nič nestalo. Jasne že to dosť zabolí to poškodenie, ale je oveľa dôležitejšie že ty si v poriadku.

Rokyt (0) napsal 21.03.2020 v 18:59

Ahoj motorkaři,
pokud jsi Čech, tak by bylo dobré zavzpomínat na hodiny češtiny na základní škole a přečíst si text po sobě !
Jestli jsi cizinec, tak potom je ten text docela OK.
Tak příště hlavně na silnici větší pozor a víc štěstí.
Držím palce nejen tobě, ale i tvé Aprilce.

1 reakce

Massakra
Massakra 21.03.2020 v 19:34

Tak ve škole nejsme a text si vždy několikrát projdu , cizinec rozhodně nejsem.
Ne všichni ovládají češtinu tak bravurně jako ty. Vždy si dávám pozor je to prostě smůla a málo toho štěstí , ale Děkuji ti.

Milan1963 (272) napsal 21.03.2020 v 16:59

Jardas444 (10) napsal 20.03.2020 v 22:43

No,hezký začátek s Capem.Bohužel nemáš padáky které toho dost pochytí.Buď rád,že si neroštípal ten plast kolem blinkru což je vlastně celý kokpit.Je za to pěknej ranec a špatně se shání.Hlavně,že se ti nic nestalo.

1 reakce

Massakra
Massakra 21.03.2020 v 19:25

Ano , díky , padáky mám samozřejmě ve výrobě budou koncem Března.

• Výměna Alternátoru a motorového oleje 2

Výměna * Alternátoru * Těsnění alternátoru * Motorového oleje * Olejového filtru.

Vloženo: 17.10.2021
    Uskutečněno: 19.08.2021
  • Hotové moto

Konečně jsem doladil moto do kompletu. Nasadil opravené a přestříkané padáky * opravené moto kufry * nahrazen a přestříkán boční levý plastový kryt motoru * Upraveno chladících otvorů na krytu pod

Vloženo: 22.05.2021
    Uskutečněno: 16.05.2021
  • Výměna chladící kapaliny

Výměna chladící kapaliny , propláchnuto destilovanou vodou a dána nová ( Červená ) Sheron Antifreeze Maxi D G12+ .

Vloženo: 14.05.2021
    Uskutečněno: 14.05.2021