ČZ 250/471 (1975)

Vlastník WenCa
Vloženo 27.10.2007
Aktualizováno 7.2.2016

Po kompletní renovaci, dá se na ní jezdit celkem svižně, ale převážně je na pohodové ježdění

První dojmy - první dojem byl takovej, že motorka byla totální šrot, vytrženej držák vypínání spojky, spousta dílů chyběla... A kdybych tenkrát věděl, co času a peněz mě to bude stát, tak jsem se na to asi vykašlal... Ale vzpomínky na ní mám hezký...

Motorka na pohodové ježdění, moje top speed je 110 podle tachometru, ale mám vadnou rozetu (není soustředná). Spotřeba kolem 4 litrů na sto. Brzdy spíše zpomalují než brzdí, ale je to hodně o zvyku. Podvozek není moc moderní, ale vzadu mám nastavitelné tlumiče, takže v rámci možností OK. Sedlo je tvrdší a ne zrovna pohodlné, ale záleží, k čemu motorku chcete používat.

Není to zrovna stroj určený na dlouhé cestování, ale absolvoval jsem na ní i výstup na GrossGlockner Hochalpen strasse. Tedy jeden den 200km ke kamarádovi poblíž Brna, ráno jsme vyrazili a dojeli až do Zell am See, tedy zhruba 450km. Další den jsme projeli celou vysokohorskou cestu tam a zpět. Poslední den byl nejnáročnější, cca 600km. Zadek mě bolel, ale dalo se to, horší byly vybrace do stupaček.

Co se poruchovosti týče, za celou dobu mě motorka nikde nenechala. Pouze prasklo plynové lanko a odešel přerušovač blinkrů (blinkry pak pouze svítily)

Kubeja
Kubeja napsal 13.12.18 v 08:44 10b.

Jo a díky téhle motorce jsme se seznámili. Musím tu svojí konečně dotáhnout k dokonalosti a navštívit tě na dílně

cebeer
cebeer napsal 07.10.12 v 10:06

Na téhle motorce jsem strávil svoje mládí a v letech 1976 - 1984 jsem na ní najezdil 32 tis.km. Táta mi jo pořídil novou a v té době byla u nás lepší už jen Jawa 350. Dík Vám všem, kteří tyto stroje udržujete.

Addas
Addas napsal 24.08.10 v 23:04

Velmi pěkná Ale koukám že už dlouho nebyli aktualizovány fotky, zajímalo by mě jestli se na ní do teď něco změnilo.

Gagle
Gagle napsal 28.10.09 v 11:08

S těma alpama klobouk dolů... a tu slzu ti věřim. Taky už se nějakej ten pátek chci podívat do alp, sice ne na takovym skvostu jako je tvoje číza, ale vím o čem mluvíš.. Ode mě máš palec nahoru (na body nehraju)

0x1d2
0x1d2 napsal 23.01.09 v 17:26

Jojo wenco.. máš to opravdu nádherný.. a když jsem koukal na to video jak si šlapala.. bomba.!!