Husqvarna SM 510R (2005)

Vlastník Bobo74
Vloženo 16.2.2020
Aktualizováno 16.2.2020

Lehká hračka na blbnutí, ale také dost silná, tak by mohla taky jezdce pěkně nakopat.

Motorka koupena od Moto-Barn (Medlešice)

KTM 640 LC4 Supermoto: Těžká a slabá.
Suzuki DR-Z400 SM: Zrovna žádná pěkná nebyla.

První dojmy - První dojem byl, že hned při zkoušce motorky jsem byl (nechtěně :-) ) na zadním a ten zátah odspodu byl tak silný, že jsem hned věděl, tu chci mít v garáži. Vzhledem k tomu, že to je moje první ostré supermoto, i když už jsem na několika jel, tak jsem byl překvapen, že se na tom nedá nikam daleko jet.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro srdcem malý kluky, kteří si rádi hrají. Zkušenost ale musí mít, jinak by brzo dojezdil.

SM jsem si vybral jako druhou motorku k ZZR 1400, abych mohl blbnout.
Jízda je na tom jako na jednoválci, vibrace všude, motor jede jako praštěnej, brzdy brzdí ostře, podvozek tuhej, ale plně štělovatelnej.
Už dříve jsem měl jednoválce jako Yamaha XT600E a Honda XR600, ale už jsem zhejčkanej a nedokáži si představit s SMkem jet někam daleko a také by to bylo škoda ten ostrý motor trápit na rovné silnici.
Spolujezdec nemá na takovéto motorce co dělat.
Spotřeba se neřeší, protože na dovolenou s tím nikdo nepojede a je to motorka jen pro zábavu okolo komína nebo na trať.
Je to strašně lehoučký a bezva se předjíždějí auta po zadním. Za tři plynem. ))
Jo a na mokrou louku to moc není, ty hladké gumy se nechytaj .
Motorka byla dovezena z Itálie firmou Moto-Barn Medlešice a musel jsem si pro ní dojet docela daleko, tak jsem si jí nechal u kamaráda překontrolovat, vyměnil mi olej a nevím co ještě, prostě mi jí připravil na to , aby mi dělala dlouho radost.
Přihlášení bylo taky problém , protože STK jí nemělo v databázi, tak jsem musel doložit Návod k motorce a všechny věci, co jsem měl. Hned druhý den mi volali , že si pro papíry mohu dojet a hurá na úřad.
Byl jsem rád, že to mám za sebou a už budu než jezdit.
Dojel jsem se zeptat do Písku na Hradiště, za jakých podmínek bych se mohl svézt na motárdové trati, ale na to už nedošlo.
Za jízdy najednou z motorky kouř, jako kdyby hořela. Prasklé víko motoru a olej stříkal přímo na svod výfuku. Naštěstí to nechytlo. Naložit na káru a ke kamarádovi do dílny. Zjištěno poškození, že asi nejspíš nějaký Ital povoloval spojku tak, že tam něco vrazil a praskl koš spojky, který udělal docela neplechu. Špony všude, olejové čerpadlo vydřené.
Najel jsem pouhých 400 km.
Tímto chci poděkovat panu Davidovi Jirouškovi, že mi uznal reklamaci a vrátil mi plnou částku, za kterou jsem motocykl koupil. Myslím si , že je to slušné chování a solidní firma.
Stálo mi to nějaké peníze a spoustu času, ale mohl jsem dopadnout hůř?
Honda XR600R mi padl motor asi po 25 km a od nikoho jsem nic nedostal. Prodejce ( soukromník ) se mi do telefonu vysmál a právník od toho dal ruce pryč, že je to nejisté, i když byla vařená klika a navařovaná vačka jen na prodej.