Yamaha MT-09 (2017)

Vlastník Daart
Vloženo 16.2.2020
Aktualizováno 23.5.2020

Bylo načase vyzkoušet všemi tolik opěvovaný tříválec. Ve streetu mne úplně nenadchl, u MT je to výrazně zajímavější.

Suzuki GSX-S1000: poměr cena/výkon u MT-09 je lepší. Suzuki by potřebovala ještě nějaké ne úplně levné úpravy.

První dojmy - Zatím se seznamujeme, odjeto pouze pár km po Praze, navíc na mokru, takže těžko soudit konkrétní kus. Jinak jsem měl možnost si MT-09 vyzkoušet minulou sezónu a je to takový příjemný chuligán se sametovým motorem, takže se s tím bude dát relativně slušně užít.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi Yamaha, blástry Yamaha, lámací páčky od Rutana, padáky na rámu od Rutana, padáky v osách Yamaha, tlumič řízení Rutan, rolny na kyvce, upravené stupačky spolujezdce, gelové sedlo Shad, tankvak Givi na tanklock, držák topcase a topcase Shad 39 litrů (ten ovšem půjde dolu)

Chtěl jsem si pořídit něco technologicky trochu vyspělejšího. V prvopočátku jsem vyžadoval především kontrolu trakce, protože to je za mě nejlepší pomocník proti nejbolestivějším pádům. Později mne začal lákat i quickshifter a tak se začalo vybírat. Ve hře bylo GSX-S 1000 kvůli důvěrně známému motoru - měl jsem v minulosti 2x GSX-R K5. Nicméně nebylo žádné zajímavé ke koupi a navíc postrádá v základu quickshifter, jehož dodělání není úplně levná varianta pokud chcete, aby fungovalo opravud tak, jak má. Další možnou volbou byl i Duke 790, který je technologicky zase ještě o level výše, avšak co nemůžu kousnout je jeho design. Po naprosto nádherné 1290 SuperDuke R a relativně pěkné 390 Duke vytvořit takový hnus jako je 790? No nedal bych to... Tudíž bylo jasné, že budu směřovat už jedině k MT-09 a vyzkouším zase něco nového.
Povedlo se sehnat zajímavý, téměř nový kousek, tak tomu dám šanci a uvidím, jak moc mě to chytne.

bomik
bomik napsal 18.02.20 v 12:32 10b.

je to dělo taky ji jezdím píšeš že sundáš držák top case a topcase SHAD, chceš to střelit? pokud ano tak se mi ozvi mám zájem.RB

Ales600
Ales600 napsal 18.02.20 v 10:59 10b.

Pěkná ať slouží

Míra
Míra napsal 17.02.20 v 17:45 10b.

Pěkná

Davcoun
Davcoun napsal 17.02.20 v 07:25 10b.

dekel
dekel napsal 17.02.20 v 06:52 10b.

Verím, že ten motor nesklame