Kawasaki KZ 1000 Police (1996)

Vlastník Bajz0
Vloženo 3.2.2020
Aktualizováno 13.10.2020

V Amerike je ich celkom dosť ale v Európe jedinečný a raritný kúsok. Čo viem na Slovensku by mali byť ďalšie dva kusy (jedna odstrojená a jedna aj s majákmi).

První dojmy - Policajná verzia, prezývaná aj KZP (1982-2005) je osadená sklolaminátovými bočnými kuframi aj s rámom, a prednou maskou s majákmi. Veľkosť veterného štítu umožňuje jazdcovi vzpriamenú polohu počas jazdy. Štandardne nieje montované sedadlo spolujazdca (videl som možnosť dokúpenia pravdepodobne z KZ1000) ale je osadená radio boxom, kde je umiestnená vysielačka, ktorú je skoro nemožné zohnať (originál). Ďalšími doplnkami sú siréna a majáky, k čomu sú aj prispôsobené ovládacie prvky. Kôli tomu má aj výkonnejší alternátor oproti štandardnému KZ. Majáky v starších modeloch boli iba červené, ale kôli lepšej identifikácii pre vzdušné jednotky (HELO units) bolo pridané modré svetlo na ľavú stranu.

Motorku bych doporučil pro - Vlastne ani neviem :))

Doplňky na motorce - bočné kufre, radiobox, vysielačka, speaker, megafón, majáky

Je to asi celosvetovo najznámejší model policajnej motorky kedze si zahrala napríklad v Terminator 2 - Judgement day, Lethal Weapon 2, Cranked či Con Air ale mihla sa ďalších filmoch ako Beverly Hills Cop 2, The Last Boy Scout. Predchádzajúca verzia (KZ1000C Police 1978-1981) mala celý svoj seriál CHiPs. Pre americký trh sa vyrábali s miernymi modifikáciami (1982-2005) v meste Lincoln v Nebraske. Ale aj v tej dobe nebola štandardizovaná a niektoré patriotické štáty používakli stále Harley-Davidson. Momentálne sú v US používané Harley Davidson Electra Glide a BMW R1200RT-P.
Chvíľu mi trvalo nájst ten "správny" kúsok. Buď bola cena prísiš vysoká, alebo mi ju niekto vyfúkol, až som naďabil na tento kúsok v Anglii. Samozrejme som si nato nemohol vybraťlepší čas, ako dva týždne pre dochodom UK z EU. Talkze všrtko to bolo dost narýchlo, lebo nik mi nevedel so stopercentnou pravdepodobnosťou potvrdiť ako to bude po odchode. Aj na kontrole originality niekto tvrdil že by s tým nebol problem a jeho kolega hovoril že áno že by to bol už dovoz z tretej krajiny. Ale riskovať som to nechcel..
Časom musim doplniť nálepky, dostal som ponuku na vysielačku tak zvažujem, je tam menší problém so zámkami kufrov tak uvidím či to pojde opraviť, chýbajú vrecká v prednej maske a zámok sedla. Najväčší problem je hrdza v nádrži. Je to našťastie len povrchova ale keďže som to už robil na Urale tak ta pracnosť celého procesu ma odrádza. No ale je to nutnosť.

Špecifikácia: https://bikez.com/m..._kz_1000_p7_1988.php

Bajz0
Bajz0 napsal 12.02.21 v 14:31

HONDA XR 500 bola v terminatorovi pouzita iba na zabery na schodoch lebo s tymto stvorvalcom by sa tam nebol schopny otocit. Vsetky ostatne zabery boli tocene s KZP

MESSER
MESSER napsal 12.02.21 v 08:27 10b.

Krásny charizmatický stroj s históriou.
V terminátorovi 2 nehral. Arnold jazdil na HD FAT BOY EVO a Robert Patrick jazdil na motorke HONDA XR 500. Aby vyzerala ako KZ1000P mala kapotáž, lamino kufre a fake štyri výfukové zvody.

KAMIL800VFR napsal 21.03.20 v 20:54

Na riadidlach to vyzera ako v lietadle same tlacitka sireny vysielacky majaky svetla ?

KAMIL800VFR napsal 21.03.20 v 20:52

Original americky technicky má. Poradili by ste mi prosim.

KAMIL800VFR
KAMIL800VFR napsal 21.03.20 v 20:45 10b.

mam ju doma ale patnast rokov stala v sope a trapim sa? nejde tak ako ma sem tam nestartuje a nepravidelny chod sem tam. Vsetko vycistene nastavene pomeneme a uz neviem co dalej?