Suzuki DL 650 V-Strom (2009)

Vlastník hruso25
Vloženo 2.2.2020
Aktualizováno 17.10.2020

Z toho čo som tu preštudoval je V-strom ani pekná, ani škaredá, ani veľká, ani malá, ale je vraj veľmi spoľahlivá.

První dojmy - Na prvý pohľad cukríčék. Ako keby vyšla z predajne. Navoňaná, vyleštená, proste cukríček. Len sadnúť a zaradiť jednotku a dvojku, zatiahnuť za plyn a brzdi, lebo si v obci.

Doplňky na motorce - Doplnené: Stojan, Padáky, Bočné nosiče.

Mám Apríliu 650 Pegaso3. Je to luxusné, pohodlné, mierne vybrujúce cestné endurko. Jednému stačí aj na dlhšie cestovanie, no pre dvoch už neposkytne toľko pohodlia.
Kamarát mi požičal Varadero 1000. Čo si budeme hovoriť, iná káva. Dal mi do hlavy chrobáka, sviniar jeden.
Doma podaná bumážka ( žiadanka) na nový motorku.
Manželka povedala: Áno novú motorku si môžeš kúpiť. Viac som nepotreboval. Bazoš vkuse v obliehaní. Podarilo sa, mašina doma. NO ale keď ti žena povie, že si novú motorku môžeš kúpiť, nie vždy to znamená, že si novú motorku môžeš kúpiť.
Dva týždne doma obraz bez zvuku, Potom prišiel zvuk, to ticho bolo lepšie. posunuli sme sa do ďalšieho levelu. Motorku tvrdo v spálni odpracovať.
Pod slovom odpracovať značí, vymaľovať, nová podlaha, nová spálňa a keď som vo švugu (v tempe) tak detská, nová podlaha, samozrejme vymaľovať a že by reč nestála tak, detská ide do spálne, spálňa do obývačky a obývačka do detskej.
Že nepíšem o Suzuki DL650 V-strom? Suzuki je japonská motorka, ale vrátim sa k téme. Len tak keď ideme s manželkou okolo superoberhyper marketného nákupného centra, nebudem konkretizovať, Pankrác, Omnia MAXa, alebo Foruma moja pani si kúpy blúzku, len za smiešnych 55,99 evri a pre istotu dve, Šak keď si pán kúpil motorku, prečo by som si ja nemohla lacnú blúzku, alebo topánočky.
Suzuki som doniesol domov 10.11.2019 po prvom opojení prišlo vytriezvenie, na to že to má najazdených 32 tisíc, sem tam korózia na šrúbach a matkách. To moja Aprilka z roku 1998 nemá. Asi trošku stála v daždi.
Suzuki je pohodlnejšia, motor je kľudnejší, necuká tak, má širší rozsah využitia otáčok, do 7000 pokojná, nad začne žiť. Posed je nižší, nie je to koza ako Pegaso.
Už sa teším na sezónu.

Ako prvé na rad k základnej výbave pribudol hlavný stojan.
Došlo aj na padáky a bočné nosiče.
Sezóna 2020.
Nájazd 5000 kilometrov po okresoch Slovenska a kúsok Maďarska a Poľska.
C19 a iné okolnosti veľmi nepriali nejakým cestovateľským aktivitám.
Po nájazde tých kilometrov môžem kúpu Stromčeka hodnotiť ako dobrý výber.
Hlavne manželka si nevie to pohodlie vynachváliť. A to mi po jeho kúpe robila doma dusno. :D
Spotrebu pri mojom spôsobe jazdenia ala dedo tempo, je problém sa cez štyri litre na stovku dostať. Suzuki DL 650 V-Strom je nenápadná, pohodlná, vhodná na komínovky,ale aj na dovolenku po svete.

miki30
miki30 napsal 22.01.24 v 23:10 10b.

Krása

speroure
speroure napsal 15.01.23 v 20:32 10b.

Pěkná motorka

Slavohs
Slavohs napsal 14.05.21 v 16:31 10b.

Díky za koment k mojí motorce. Máš ji také moc hezkou a hlavně sis ji musel teda vybojovat ).
Máš pravdu, že Strom je volba rozumu, ale já jsem vlastně rád, že to bude (snad) spolehlivý, pohodlný a nenápadný...).
P.S.: Nejsem pro Terra F úplně rozhodnutý, přemýšlím ještě o Mitas 07+, ty jezdí dva kámoši na velkých endurech a mají to sjetý do boků až na kufry ), a ty plus oproti starší 07 mají lepší směs i na vodu. Tak až budeš mít pár kilometrů na těch Terra F, napiš svoje pocity. Na tyhle gumy není zatím moc recenzí. Díky a užijte si léto. S

findejs1310
findejs1310 napsal 14.03.21 v 08:19 10b.

Stromek je pohodova krasna masina

SJ90
SJ90 napsal 11.02.21 v 22:49 10b.

Ahoj děkuji za navnadění na knížku o Jawě 90. Dívám se že máš právě V-stroma a dělá Ti radost. Můžu jen potvrdit Tvou volbu měl jsem Stroma 2x opravdu povedená nenáročná motorka pro univerzální cestování. Kdybych nejezdil více off, tak bych ho měl asi stále