Yamaha FJR 1300 (2012)

Vlastník Jirka_CV
Vloženo 2.2.2020
Aktualizováno 25.9.2022

Krásná, velká, silná, majestátní.

BMW K 1200 GT: Bál jsem se dražšího servisu, BMW bylo o 4 roky starší.
Kawasaki GTR 1400: Mnohem větší nájezd km a byla o 4 roky starší.

První dojmy - Když jsem ji poprvé uviděl u prodejce v garáži, řekl jsem si, že je fakt krásná. Velká, těžká, ale krásná. Je to rok výroby 2012, ale koupená a do provozu šla až v roce 2014. Minulou sezónu (2019) téměř nevyjela z garáže. Najela jen několik stovek kilometrů. Na silnici tedy fakticky strávila cca 4 sezóny (2014-2018). Najeto má těsně pod 37tis km. K motorce jsem dostal nákupní doklad z Yamahy (koupená ve Vrbovce), servisku, všechny doklady (servis, nákup nové baterie, pneu, apod), 3x klíč, manuály. Vše v deskách a originál tašce Y Moto Vrbovka :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je nejvhodnější si teď netroufnu říci, ale já si ji pořídil na delší cesty.

Doplňky na motorce - Elektricky nastavitelné plexi, vyhřívané rukojeti a boční kufry jsou originál z výroby. Přidal jsem zatím jen kufr Shad SH59X.

edit:
Namontovány padáky Rutan

Namontována kamerka

Namontovaný držák navigace - napájení přes klíček.
Přešité sedlo (sníženo, vložen gel)
Reflexní proužky na ráfcích.

Zkušenosti zatím nemám. Přivezl jsem ji 20.1. 2020 a uložil do garáže. Samozřejmě, když bylo alespoň maličko slušné počasí, vytáhl jsem ji. Ale jen na "pár metrů". Nemůžu se dočkat jara!
Fotky i zkušenosti časem dodám...

edit: tak máme najeto něco přes 1200km. Jede jako kráva, těžká je tedy taky jako kráva. Brzdy mi přijdou na tu váhu velmi dobré. Spotřeba těsně pod 6l.
Koupil jsem a přidělal zadní kufr Shad SH59X + opěrka. Pěknej je, to ano, ale ty peníze... vlastně za kus plastu.

5/2020 - máme najeto přes 4000 km. Spotřeba podle budíku průměr 5,7l/100km. Jezdí super. Už jsem na ní vcelku zvyklej a určitě jistější než na začátku.
Mám objednanou úpravu sedla a čeká mě výměna přední gumy. Už ji mám koupenou.

Moc se mi líbí zátah a síla motoru. Je fuk jestli jedu sám nebo ve dvou. Otočíš plynem a motorka jede a zrychluje. Líbí se mi i nastavitelné plexi. Vysunuju ho až při určité rychlosti. Několikrát jsem použil i vyhřívání rukojetí. Taky dobrý. Ráno nebo k večeru když se ochladí... super. Na minulé motorce jsem ho neměl a tady oceňuju, že je už z výroby,
S motorkou jsem zatím fakt spokojenej.

Tak letošní poslední jízda je za námi. Byla 18.11.2020. Od nákupu 20.1.2020 jsme spolu najeli 9204km.

Jaro 2021... servis Yamaha K. Vary. Výměna všech filtrů, olejů včetně vidlic, brzdové a chladící kapaliny, kontrola ventilových vůlí a seřízení podtlaků.
Byli jsme spolu v Estonsku. Motorka spolehlivá, bez jediného problému.
Za sezónu 2021 najeto asi 9800km.

Jaro 2022 servis Yamaha Chomutov. Výměna náplní, filtrů a zadní guma.
Najeto 900km. Při návratu z výletu jsem ji, blbec, poslal 24.3. do škarpy. Prostě jsem nečuměl a bylo to. Zlomené oba kotníky, šrouby, utržené vazy. Nemocnice, postel, vozík, berle, fr. hole.
Motorka šla do servisu Yamaha Chomutov až když jsem začal chodit s holemi a zítra 26.9. si pro ni do servisu jedu.
Měření rámu - OK. Vyměněny všechny odřené části - kapoty, blatník, zrcátko, ohnutá řadička, oba kufry, pravý výfuk. Vše celkem za cca 100tis. Ještě, že mám havarijku. Uff.
Snad bude počasí a pár kilometrů ještě najedu. V říjnu mě čeká vyndání šroubů z nohy.

Engel1
Engel1 napsal 25.03.23 v 18:55 10b.

jps13
jps13 napsal 11.02.22 v 17:36 10b.

Stříbrná kráska-moc pěkná.Ať slouží .

Jirka.46
Jirka.46 napsal 04.02.21 v 19:40 10b.

Jirka.46
Jirka.46 napsal 04.02.21 v 19:39

Taky pěkná

Doyl
Doyl napsal 20.03.20 v 06:14 10b.

krasavice