Ostatní Motokolo (2019)

Vlastník wip
Vloženo 31.1.2020
Aktualizováno 5.4.2020

Kolo s pomocným motorem pro někoho kdo nechce moc makat na šlapacím kole.Dobrý že to hodně pomůže do kopce.

První dojmy - Jede bez vibrací a táhne do kopce což je super. Sedí se dobře po vyzvednutí řídítek výše nahoru. Odpružení na to že jsem nic nikdy takového nedělal tak funguje.

Motorku bych doporučil pro - Pro pohoda klídek jízdu kdo nikam nespěchá.

Doplňky na motorce - přídavná světla

Je to můj koníček takže jsem si ho postavil sám už od rámu.
Najeto už něco mám ale ještě ladím a dodělávám.
Spotřeba 1.5 až 2l/100km.
V sedle není žádá díra cítit takže super.Ještě bych v budoucnu možná udělal přední kyvku .
Mám to stavěno na delší výlety.

biosák
biosák napsal 02.02.20 v 17:18 10b.

Zajímavé

wip
wip napsal 01.02.20 v 20:37

Skrz zadní rám je dole jak je čep navařena trubka o délce cca 80mm o vnitřní síle průměru čepu takže do stran to vlastně minimalizuje výkyv zadního rámu. Mám už dost najeto a v pohodě. ale jak píšu ladím a dodělávám.

strabonits
strabonits napsal 01.02.20 v 20:19 10b.

Čistě ze zvědavosti: jaká je torzní tuhost mezi přední a zadní částí? Když si to jen takhle pohledem rozdělím na dvě konstrukční půlky, tak spoj ve dvou bodech, 1) pružina 2) spodní čep / šroub. A ten spodní šroub má délku tak 5cm(?) a musí jednak umožnit výkyvný pohyb, ale zároveď minimalizovat vůli pro vznik torzního pohybu.. Jak se to chová?
10b za snahu!

Lumen
Lumen napsal 01.02.20 v 19:17 10b.

Hustá divočina

Nalge
Nalge napsal 01.02.20 v 09:15 10b.

"Ty vole, to muselo dat práce. A přitom taková pitomost". Ale klobúk dolu, za takúto zručnosť.