renocar_unor

Honda NX 650 Dominator (1987)

Vlastník BogoBanshee
Vloženo 30.1.2020
Aktualizováno 31.5.2021

Baba do koca aj do voza proste universal

Kawasaki KLE 500: 2 val, vaha, lepsia povest Dominatora

První dojmy - Kurna to je velke, o joj a ide to brutalne, aj ked som rychlo pochopil ze az tak brutalne to nie je, co som len rad.

Motorku bych doporučil pro - No moto by som doporucil pre nenaronych ludi, ktory maju radi urban triall a dokazu ocenit univerzalnost na ukor pohodila.

Doplňky na motorce - Voltmeter, kufer

Honda Honda. Povest, univerzalnost.

Je to moja prva moto tak neviem moc zrovnat. Velmi dobre ovladatelna, ako tu uz aj niekto pisal ze ako na bicykli. Ano odrazim sa nohou od zeme, ked v terene mi smykne kolo, ano fleknem zadnou a citim sa ako na BMXke pretoze mi zadok pekne ustreli do strany ked chcem.
Ale ked zatiahnem za heft tak tam ma 110 hned a mozem svistat. Siel som najviac 150 ale neni to veru ono. Vlni sa, chce asi vzlienut :D

No ja som s toho stroja fascinovany, ano asi aj preto ze som zaciatocnik ale ked idem po lesnych cestach (nie cez bahno), tak sa da moto krasne ovladat telom a reaguje skvelo. Uz som sa aj par krat videl na zemi ale ustal som to, proste Domca vela odpusti, predne kolo prejde cez vsetko a to makke perovanie mi tiez na moj styl jazdy vyhovuje. Radost z jazdi mi teda tato moto dava velku.

Ako sa pisalo o Dominatore, ked vysiel > NX650 definovalstyl Urban Trial. A presne taka je. Jazdit po okrese a objavovat lesne a lucne cesty (bez bahna a strmakov) a zakutia kraja na to je to stroj idealny.

Nevyhody? No jasne, neni stavana na dlhe cesty, prehrievanie vo velkom terene... Take veci ako vybracie, nepohodlne sedlo, absencia hlavneho stojanu, vyssia spotreba, mala nadrz, krehke plasty berem skor ako folkor, ktory ku takejto moto patry. No nejaky velky servis som nerobil takze o tom vela povedat neviem. Ale co sa tyka cistenia kaburatoru, vymenu filtrou, oleja, plastov tak to slo relativne hladko. Hlavne ked sa to robi druhy krat.

Edit: Potom este oprava staretu (uhliky za 11eur), oprava zadneho tlmica (uz viem preco vsedci montuju kryt proti blatu), vymena retaze, vymena palasta a dusi.

Inak Domca ma na stitku je rok 87 co nechapem, kedze sa vsade pise ze sa zacala vyrabat v roku 88. Oproti novsim verziam je zevraj najlahsia a najsilnejsia este aj s nakopavackou (ano ide nakopnut aj bez baterky)

Edit: Ano vyroba '87 uvedenie na trh '88
PS: Stroj paredne pouzitelny do 120 km/h a do stredne
tazkeho terenu a vsetko medzi tym, pohodlna jazdna
pozicia a super ovladatelnostou,

Domca moja univezalna.

Vela zdaru

R

p.epanica
p.epanica napsal 01.02.20 v 12:22 10b.

...