renocar_unor

Honda VF 750F (1985)

Vlastník vfpetr
Vloženo 26.1.2020
Aktualizováno 26.1.2020

Jedná se o takovou tu plakátovou silniční motorku z roku 1983 v elegantním designu, ze které se zrodilo legendární VFero.

Motorka koupena od modrá z Motomedlešice červená soukromý d - Naprostá spokojenost s firmou Motomedlešice u Chrudimi

První dojmy - První dojmy z motorky jsem zažil v první polovině devadesátých let, kdy jsem ji vlastnil po Jawě 250 a naprosto mi přirostla k srdci. Bohužel, jak to tak bývá, musela z domu, protože nastaly jiné starosti a radosti ( rodina, bydlení atd. ). Po více než 25ti letech jsem neodolal a pořídil jsem si nejdříve modrou, následně přišla červená v nekompletním stavu, jež jsem musel s radostí dát do kupy. Oba stroje jsou v kompletním originál stavu s původním lakem.

Doplňky na motorce -

Honda VF 750 F je pro mě srdeční záležitost. Nejsem žádný závodník, jezdím pro radost a nemám moc zkušeností s jinými motocykly. Vfko mi pro mé potřeby naprosto vyhovuje. Jede krásně od spodních otáček, s nádherným zvukem a když se jí "otevře", dokáže se ještě pořád na svůj věk pěkně rozdivočit. Brzdí pěkně, tuhost rámu tvoří pevné spojení s motorem v několika bodech a je docela dobrá. Začátkem osmdesátých let na tomto stroji v úpravě HRC tuším jezdil i Freddie Spencer.
S vačkama jsem nikdy problém neměl. Pokud má motorka servis, nevytahané rozvody a těsný mazací systém, jezdí spolehlivě.
Pro mě je to dnes již skoro zapomenutá legenda, prodávající se momentálně poměrně pod cenou.
Je to stroj mechanického charakteru bez různých elektronických vymožeností, což se mi na motorkách s věkem veteránů líbí.

marafzs600
marafzs600 napsal 28.01.20 v 08:14 10b.

Pěkná japonská klasika, měl jsem ji v 1000ccm a vzpomínám na ní dodnes

Fazerek
Fazerek napsal 27.01.20 v 20:14 10b.

komanči na ty mašiny posadili buchty s flaškou Liftu a byl z toho parádní "Perestojkový" plakát! Krásný stroje!!!

Čadil
Čadil napsal 27.01.20 v 11:18 10b.

paráda

p.epanica
p.epanica napsal 26.01.20 v 16:36 10b.

...