Yamaha XT1200Z Super Tenere (2017)

Vlastník Zdenekkkkk
Vloženo 24.1.2020
Aktualizováno 6.8.2023

Černá, zlatý vidle, tempomat, abs, kontrola trakce, mapy (plný výkon na první kvalty), vyhřívaný hefty. Rok 2017, najeto 10400. První majitel, serviska.

Motorka koupena od FIRMA:BH MOTO (Horky nad Jizerou) - Perfektní reference a ja se k nim jen přidávám. Díky Bobe

BMW R 1200 GS: Cena ve verzi LC od roku 2017
Honda VFR 1200X Crosstourer: Nelíbí se mi palubka
Triumph Tiger 1200: Víc sportovní než se mi zamlouvalo
BMW R 1250 GS : Cena versus užitná hodnota (pro mně)

První dojmy - Jede to Brzdí to Pohodlný je to

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kdo si troufnou.

Doplňky na motorce - vyhřívané hefty original, boční deflektory, alu kufry + plotna ST https://moto-kufry-...tstranky.cz/#zavreno a držáky kufrů od Bartuse, padací rámy outback motortek, velký šuplech yamaha - již změněno na outback motortek - návrat zpět na originál, hlavní stojan, uzamykatelný držák mobilu https://www.moto-drzak-mobilu.cz/.

Přivezeno 24.1.2020 od Boba po ose.
Protože je to dobrý nástupce BMW r1150gs, pravděpodobně jedna z posledních poctivých motorek s minimem elektroniky. Vodí se jako kolo a ve stupačkách je suprová ergonomie při porovnáni s BMW r1150gs.
24.2.2020
Tak po prvních 450 km naprostá spokojenost. Je to jiný než BMW (hodně jiný), ale je to dobrý!
Po dalším tisíci km stále velká spokojenost.
Musím, ale férově přiznat, že nějakou dobu trvalo než jsem si zvykl. Prostě je fakt, na BMW se jezdí úplně jiným stylem.
5.7.2020
Po 6000 km stále panuje naprostá spokojenost.
První společná sezona za námi, najeto 9000km, a já si nemám nač stěžovat . Komfort na delších cestách v pohodě i pro dva, výkon při plném naložení, na zaměření motorky, dostatečný. Při výletech jsme navštívili Polsko, Slovensko, Rakousko, Chorvatsko, Slovinsko a motorka nikde nesklamala. Ať to byly dlouhé přesuny nebo alpské serpentýny v jednom i ve dvou a plně naložená.

2021
18.7.2021 je po dovolené, najeto 4100km za 14 dní, máme projetou Bosnu, Černou horu, Albánii.
Cesta do Lukomiru

Cesta do Thet

Albanie z pláže

Biokovo

Pohled z Thet

13.8. - 15.8.2021 malá víkendovka do Slovinska . Najeto cca 1200km.
Mangart

soutěska Vintgar

Tak máme za sebou druhou sezonu, najeto něco přes 10000 km. Celkový nájezd je nyní již 30000 km. Jezdím vesměs jen delší cesty a stále panuje velká spokojenost .

Červenec 2022, Rumunsko najeto cca 4400 km.

Fagarasan

Banát

---

Bicaz

Fagarasan

Hunedoara

Banát

Gemena

Tak máme sezonu 2022 za sebou, najeto necelých 8000 bezproblémových km. Kromě Rumunska proběhlo dalších pár víkendových poznávacích akcí kde km celkem přibudou . S Yajou panuje stále velká spokojenost, máme najeto 38000 km, po velkém servise, tak hurá do nové sezony.

Vítej sezono 2023.
Hlavní cíl sezony splněn, máme po dovolené v Turecku. Ujeto cca 8500 km a potkaly mi dva problémy. První se vyřešil sám, pravděpodobně se v 50ti stupňových vedrech, pomalé jízdě a nějaké šotolině přehřál zadní tlumič a přestal kompletně tlumit, motorka jen pružila. Po odstavení motorky na schládnutí se vše srovnalo a tlumič celkem fungoval. Druhý problem byl horší a řešil ho servis. Začal mi téc olej z kardanu, problém jak se ukázalo, byl na guferu do nohavice. Řešeno v servisu Yamaha v Alexandropuli, cena 100 euro, musím smeknout před ochotou pomoci.
Buzludzha, Bulharsko

Turecko D915 cesta smrti

Kaňon Karanlik

cesta z Karanliku do Kapadokie

Kapadokia

Pamukale

zjišťování závady, nakonec v pořádku doma

vochticz
vochticz napsal 05.05.23 v 20:16 10b.

Jo ta mašina je super až na ty origo kufry, ty se mi moc nelíbily, tak jsem je prodal.

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 10.04.23 v 08:46 10b.

Pohodu v sedle a spoustu nevšedních KM. cestou,necestou

Reno108
Reno108 napsal 28.03.23 v 10:23 10b.

Tahle mašina se mi vždycky moc líbila ;)

rebelsss
rebelsss napsal 22.03.23 v 09:56 10b.

pecka

Juraj22
Juraj22 napsal 25.01.23 v 16:44 10b.

Parádní mašina, kámoš ji loni taky kupoval (starší kus)
Tak ať to jezdí a hlavně kolama dolů