BMW R 1100 RT (1996)

Vlastník ZejaP
Vloženo 14.1.2020
Aktualizováno 14.1.2020

Velice pohodlný, skvěle vybavený stroj.

Motorka koupena od FIRMA:Zuzana Horká (Česká Skalice) - Velice příjemný nákup. Vše proběhlo, v klidu a přátelském duchu. Motorku jsem si mohl v klidu prohlédnout, pán vše trpělivě předváděl a to i několikrát.
Tímto ještě jednou děkuji.

Honda ST 1100 Pan European: Po tom, co jsem zjistil, jakou má BMW základní výbavu mi každý Japonec připadal \"moc holej\"
Honda XL 1000V Varadero: důvod neuveden

První dojmy - První dojem byl takový pocit schovanosti. Neseděl jsem na motorce, ale v motorce. Jelikož jsem při výběru motorky čerpal právě z recenzí na tomto webu, měl jsem strach hlavně z vibrací boxeru, mechanického projevu převodovky a kardanu, který údajně neodpustí žádnou chybu. Ani jedno není tak hrozné. Klid Japonce nečekejte, ale vibrace nejsou nic hrozného. O zařazení jedničky při rozjezdu ani nevím, jen při podřazování si člověk podle zvuku představuje půlmetrová kola, která do sebe zapadnou. Ale cítit to není. Při jízdě nepociťuji rozdíl mezi řetězem a kardanem.

Jelikož jsem zjistil, že jsem spíše cestovatelský pohodový typ, rozhodl jsem se pořídit čistokrevného cesťáka. Motorku jsem si vybral kvůli pohodní a výbavě, kterou většina strojů v nabídce běžně disponuje a kterou můžou Japonci jen závidět.

Nekoukal jsem po žádné leštěnce, ale spíše po solidním základu za slušnou cenu, který si časem dám do kupy.
Motorka byla nepojízdná, po lehkém pádu na pravý bok. Největší vada bylo prodřené víko ventilů, skrz které vytekl po nehodě téměř všechen olej. Cena byla velice dobrá a prodejce seriózně poskytl záruku na funkčnost motoru a převodovky, tak jsem to risknul.
A nelitoval jsem. Po výměně víka a oleje motorka nastartovala na druhé brnknutí a motor běžel jako hodinky. Dle záznamů ze servisu z DE by měla být po repasu převodovky a výměně spojky, čemuž zatím věřím, protože řadí krásně hladce.
Zatím jsem na ní najel 200 km v teplotách okolo nuly a musím říct, že kombinace kapotáž, vyhřívané hefty a topení nemá chybu.

Až nasbírám více zkušeností, napíši sem více.

ZejaP
ZejaP napsal 15.01.20 v 08:44

Je pravda, že když jsem vybíral mašinu, tak to byl pro mě docela zásadní údaj, takže jsem taky rád.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 15.01.20 v 06:53

Požádal jsem admina, aby byl povinný údaj u motorky výška jezdce a už to tam koukám přihodil. Doufám, že to napoví zájemcúm o dané mašiny. Mě to hodně potešilo.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 15.01.20 v 06:50 10b.

Také se mi moc líbí.