Honda XL 700V Transalp (2008)

Vlastník Jakub_V
Vloženo 12.1.2020
Aktualizováno 12.1.2020

Ideální motorka pro jednoho jezdce pro pohodové cestování. Výkon zdaleka není vše a poměr ceny, kvality Hondy a nádherně zachovalého kusu byl natolik lákavý, že jsem se rozhodl s těžkým srdcem opustit svou CBF a posunout se o kus dál, k Transalpovi.

První dojmy - Když jsem ji uviděl poprvé naživo, bylo to obrovské nadšení. Půlka ledna není ideální pro projížďky, ale i tak jsem byl pevně přesvědčen, že se dobře skamarádíme. Perfektní jednání s majitelem, ochota a velmi slušná výbava. 31 150 km na tachometru. Na konci ledna 2019 byl Transalp doma.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro člověka, který se jde svézt a nemusí si nic dokazovat. Někdy je pro ostatní řidiče v každodenním provozu těžko pochopitelné, že ne každý motorkář musí jet nutně rychle a mnozí chtějí závodit. Toto není můj případ a myslím, že ani většiny majitelů tohoto skvělého stroje. Takže kromě lidí s menší postavou nebo holek, kterým by se motorka mohla zdát trochu těžší, kvůli vyššímu těžišti, je Transalp pro každého – spolehlivý, úsporný a pohodlný stroj pro každodenní ježdění i výlet či občasnou dovolenou.

Doplňky na motorce - Jak jsem zmínil výše, motorka měla slušnou výbavu již od předchozího velmi šikovného majitele. Zvýšená řidítka, vyhřívané hefty Oxford, turistické plexi Givi s deflektorem, zásuvky na řidítkách, obšité sedlo – původní, bez gelových vložek (ale zvažuji v budoucnu výměnu za gelové), kovové stupačky, padací rámy, hlavní stojan a kompletní sadu tří kufrů. Dva boční hliníkové a topcase Givi. Do budoucna bych rád navíc doplnil přídavnými led světly, vymyslel nějaké robustní uchycení navigace a vyrobil z hliníku toolbox.

Oproti CBF 500, kterou jsem měl dva roky, to nebyl výrazný rozdíl výkonu, ale o to mi ani nešlo. Za dva roky jsem na CBF najel 10 000 km a ježdění mi přirostlo k srdci. Získal jsem řadu zkušeností a určitě nelituji, že jsem je získal na menší, nižší a uživatelsky velmi přívětivé motorce.

Nemám potřebu závodit, ale líbí se mi možnost svobodného svezení kam se mi zachce. Získal jsem celé A a mohl bych se dívat i po výkonnějších, ale já jsem se daleko víc zaměřil na pohodlí. Cílem bylo, aby byla motorka vyšší, měla lepší ochranu proti větru, širší řídítka a případně se dalo sjet i kousek mimo asfalt. Schválně píšu toto hodnocení až po roce a zklamání se nedostavilo. Spíš naopak.
Psát něco k technickým parametrům u víc jak deset let staré motorky asi nemá velký význam. Vše je snadno dohledatelné a informací je spousta. Ti, pro které je motorka určena si ji najdou a nebudou ji srovnávat s nejmodernějšími novinkami své třídy na trhu. Nenapadá mě nic co bych přímo vytkl, že by mě zklamalo. Technika funguje výborně, přesně jak jsem si představoval. Kladně hodnotím přední dvoukoutouč, a objem motoru. Na ten se zvyká velmi dobře, jede už z nižších otáček a za krásného zvuku. Při normální jízdě se dostanu s klidem pod pět litrů spotřeby. Jak je všeobecně známo, ve větší rychlosti by nebyla ještě od věci šestka, na kterou jsem byl z CBF zvyklý, ale krom rychlejších přesunů ji vůbec nepostrádám. TA se daleko lépe cítí na klikatých okreskách než na nekonečných dálnicích.

V loňském roce se mi bohužel nepodařilo zrealizovat delší cestu na víc dní, ale kolem těch 350 km/den jsme zvládli několikrát a s naprostou spokojeností. Pod sedlem moc místa není, ale uvažuji vyrobit toolbox pro nezbytné vybavení, abych po okolí mohl jezdit i bez kufrů a nemusel jsem mít obavy např. z defektu.
Těším se, že se společně letos podíváme i za hranice a na víc dní.

spike-cz
spike-cz napsal 27.01.20 v 14:43 10b.

Dávám zaslouženou desítku!
Alp ve zlaté barvě je všude nádherně v centru pozornosti, navíc jich zas tolik nejezdí.
Třeba se na srazu alpistů potkáme.. Gratuluju!

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 19.01.20 v 14:54 10b.

Pěkná barva s kulatým světlem, tak trochu policejní Jawa... ?

Milan1963
Milan1963 napsal 19.01.20 v 11:21 10b.

TA 700 považuju za nejpovedenější japonskou motorku. Přeju další příjemné kilometry a radost v sedle.

mRKEF
mRKEF napsal 17.01.20 v 15:20

Měl jsem ve stejné barvě půjčenou na 3 dny v Chorvatsku. Jel jsem on i off cesty. Na můj vkus dost mastodont - jsem spíš drobek prcek a poslední dobou nejvíc jezdím na 250 cc prskoletech a tak TA na mě působil jako tank. Na offroadu jsem si s ním tolik nedovolil. A jak píšeš, šestka by se hodila občas. Motor má ale docela příjemný zátah a pěkný zvuk.

Dan66
Dan66 napsal 17.01.20 v 14:51 10b.

Krásný motocykl v perfektním stavu a pěkný popis. Přeji Ti ať se všechny výlety vydaří

renocar_prosinec
Objednat reklamu