Honda VFR 800 (2006)

Vlastník Patrick_
Vloženo 5.1.2020
Aktualizováno 22.8.2023

Vloženo: 14.03.2021, Uskutečněno: 27.02.2021, Stav tachometru: 67750 km, Zhlédnuto: 21x

Odjezdil jsem na VFRku jednu sezónu a co nemůžu vystát je podvozek (a CBS ) - měkký, přetlumený, věčně na dorazu a to jsem hned po koupi měnil olej a snažil se to nějak nastavit a ke všemu jezdil sám... Pořídil jsem teda sadu na předek Hypepro progresivní - lineární jsem nechtěl, protože už často vozím kufry 30kg+ a nedejbože někde naberu nějakou pasažérku a to už by ty lineární nepobrali... je to něco za něco
Nainstalovat, posunout vidle v brýlích o 5mm nahoru, nastavit předpětí a testovací 250km projížďka, no a... pecka, na brzdách mnohem jistější, při max brzdách je tam ještě něco přes 10mm rezervy zdvihu (free sag 15mm, rider sag 30mm), krásně se to vede, krásně to žehlí (i v zatáčce ), možná až moc zpětný vazby, ale... teď je tragickej zadek, což se dalo dost dobře čekat , nestíhá, nakopává mě to jako při jízdě na koni a při agresivnějším příjezdu do zatáčky zadní kolo stále zametá půlku silnice. Takže doporučuji rovnou pořídit Hyperpro streetbox či jinou sadu . Já už ten zadek mám na seznamu

Jinak klasika údržba přes zimu - postarat se o řetěz, baterku, vyčistit mechanismus přepínače blinkrů, kontrola brzd, kapalin, vyčistit a máznout vzduchovej filtr, synchro, olej+filtr, protáhnout konektory atd...

• Stator pojebaný

Blíží se zima, člověk jezdí víc na klid a víc si všímá okolí a tak... hej, proč nejdou budíky... a proč napětí v síti leze pod 11V a... chcíp : . Domů dojedu jen tak tak. To je krám, žere mi to 6/100 benálu a 5Ah k tomu

Typ: Oprava
    Vloženo: 07.12.2021
    Uskutečněno: 19.11.2021
    Tachometr: 82000km
  • Nová guma, bouchlý ráfek

Nová guma, dozadu, opět Pirelli Angel GT II, protože předek je ještě celkem ok. Stará GT II nájezd 12k na dráty, řekl bych příště tak 8-10k max, pak už se na tom stejně hůře jede a za mokra to začíná být riskantní :-C

Typ: Údržba
    Vloženo: 14.03.2021
    Uskutečněno: 28.12.2020
  • Kufry

Nosič Givi PLXR-166 rychlosundávací - hodně fajn, sundání spešl klíčem celkem 2x3 "bajonetový" šroub, otázka asi tak 15 vteřin a moto je defakto holá jak ji japonský bůh stvořil. Kufry Givi V35 - vzal jsem ty s čirými

Vloženo: 16.07.2020
    Uskutečněno: 13.07.2020