Yamaha XT 660 X (2007)

Vlastník Stephanos
Vloženo 31.12.2019
Aktualizováno 31.12.2019

Lehká, hravá, dobře ovladatelná, zejména mi vyhovuje při jízdě ve městě. Skvělá akcelerace z křižovatek.

První dojmy - První dojmy byly víceméně kladné. Velmi pěná je reakce na otočení plynové rukojeti. Je velmi živá, narozdíl od čtyřvalcových motorů stejné kubatury (mají na mě moc lineární zátah, skoro přirovnatelný k motoru auta, což tady rozhodně není. A to se mi na té motorce moc líbí.

Průměrná spotřeba - 4.41294 l/100km

Tuto motorku jsme si vybral pro její nízkou váhu, výbornou manévrovatelnost vě městě, ale i mimo a zéjména také kvůli omezené velikosti garáže, kam by se vedle auta větší stroj nevešel. Potěšující je i spotřeba. Při standardní jízdě není problém mimo město okolo 4 litrů na 100 kilometrů. V městském režimu pak 4,5 až 5 litrů podle hustoty provozu a nebo taky jak za moto taháte Pro jízdy "okolo komína" a na vyčištění hlavy z mého pohledu ideální stroj. I běžná údržba jde zvládnout v pohodě doma v garáži (oleje, filtry, destičky..).

Milan1963
Milan1963 napsal 07.01.20 v 15:58 10b.

novis79
novis79 napsal 01.01.20 v 18:19

Na jednu stranu ne moc vzhledná levná motorka, na druhou stranu kvalitni, funkcni a spolehliva a nijak narocna na udrzbu, takze dobry, ten motor je hodne dobrej, spolehlivej držák. Mam mz baghiru black pant., nadherna masina ale funkcne uplne stejny, nikdy jsem s ni asi nejel rychleji jak 100km/hod, mam ji prave na ten nadhernej zatah do trojky, strasna zabava v malych rychlostech

nevo7
nevo7 napsal 01.01.20 v 12:17

Niečo som na tom pobehal. Spotreba iste fajn, trošku tvrdšie sedadlo a ten motor ide tak dobre možno do 3 rýchlostného stupňa. By som povedal, že to tam ťahalo ako Bandit 600vka, ale ten potiahne pekne aj z päťky či šestky, kde tu musíš podraďovať. Na mestské plíženie vadilo cukanie /čiže vždy o jeden rýchlostný stupeň nižšie ako je človek zvyknutý z auta, či 2V a 4V/. Pri správnom vymetaní zátačiek je potreba zaťažiť predné koleso. Ale poslúži.

context
context napsal 31.12.19 v 19:49 10b.

Super stroj, přejí krátkou zimu a hodně najetých km bez nehod v nové sezoně