Harley Davidson FXFBS Softail Fat Bob 114 (2019)

Vlastník Bikovec
Vloženo 30.12.2019
Aktualizováno 29.1.2020

Tento stroj jsem si pořídil jako druhý koráb, který doplňuje můj zásadně rychlejší a cestovnější Kawa-stroj.

Motorka koupena od FIRMA:Harley-Davidson Brno (Brno-Černá P

První dojmy - Ano, první svezení fungovalo přesně tak, jako by se dalo jistě dočíst v obchodních příručkách HD prodejců. Projel jsem se a ihned jsem věděl, že Bobíka chci :) Stroj má neuvěřitelný zátah a až překvapivě dobré jízdní vlastnosti. Ihned jsem se cítil v sedle velice dobře a musím říct, že klidný pohyb tohoto majestátního stroje je možno během okamžiku proměnit na neskutečný výstřel, který je doprovázen krásným zvukovým doprovodem (i s originálními výfuky).

Motorku bych doporučil pro - No přece pro mě :)

Doplňky na motorce - Na motorce je celá řada doplňků a úprav, které pocházejí z dílny výše uvedeného prodejce (vyhřívané rukojeti, padáky, opěrka pro spolujezdce, zadní nosič, boční kožené brašny, upravená zrcátka, laděné výfuky). Jediný doplněk, který odtud nepochází, je zadní kožený kufr, který jsem si nechal vyrobit na zakázku.

Hledal jsem stroj, na kterém bych více zapadl do skupinky motorkářů, které jsem objevil díky setkání se Standou Baworákem (Standa). Ten je nyní již bohužel po smrti, ale díky němu jsem našel cestu i ke strojů, na kterých si mohu užívat i pomalou jízdu. Na Kawě jezdím moc rád, ale jízda probíhá, dle očekávání, naprosto jiným stylem. Řekněme, že při jízdě na HD je můj ŘP v menším ohrožení... :)

Motocykl je neskutečně silný (v základu cca 155NM) a při tom i velice dobře ovladatelný. Je mi jasné, že existuje řada silnějších a hbitějších mašin, ale která z nich má tak dlouhou a krásnou historii jako stroje od tohoto legendárního výrobce?

Na tomto stroji vyhledávám cesty, které nazývám "kochací", tj. cesty, kde při jízdě jsem schopen jasně registrovat bezprostřední i vzdálenější okolí cesty s kamarády, či sám. Stejně tak si moc užívám občasně probuzení skoro 2l motoru, který při zabrání pravé rukojeti funguje jako sopka při silném výbuchu :)

Krasomil79
Krasomil79 napsal 25.02.24 v 11:35 10b.

TomMiku
TomMiku napsal 29.01.21 v 21:38 10b.

Ahoj Davide, moc pěkný stroj. Přeji hodně šťastných kilometrů. Zdraví Tomáš

papriks
papriks napsal 05.03.20 v 18:37 10b.

Taky chvalim masinku, jen bych sundal ty cestovni zalezitosti a nechal at je taha kawa

privera
privera napsal 09.02.20 v 22:54 10b.

Je to krásný pekelný stroj. Perfektně jsi to tu popsal a věřím, že jízda bude nekonečně krásná a zábavná. Přeji krásné prožitky s modrým nebem nad hlavou

dajos
dajos napsal 10.01.20 v 19:40 10b.

Koukam jako blazen, novy prirustek do rodinky... A fakt pekny... Ta barva.. hmm takova mi moc libit . Ten zatah verim, s takovym kroutakem to musi tahat nudle z nosa . Jasnych 10 bodiku. At ti to jezdi. Pozdravuj Marticku a treba se letos nekde potkame. Loni jsem skro vubec nejezdil, tak to chci letos napravit. Mej se. D.