Yamaha FZS 600 Fazer (2000)

Vlastník Beny73
Vloženo 27.12.2019
Aktualizováno 8.9.2020

Tak jsem tu pravou snad konečně našel...krásné provedení + klasika + charisma

Honda CBF 600S: Relativně malá, naháč hezčí než polokapotáž a FZS je hezčí klasika.
Yamaha FZ6 Fazer: Světlý motor, moderní budík, jinak moc pěkný.
Honda CB 600S Hornet: Stejné jako u CBF 600S
Aprilia Pegaso 650 Trail: Dražší, na dálniční přesuny nevhodná. Hmm, moc hezká a s drátěnými koly. Pěkný zvuk jednoválce.

První dojmy - Po delším hledání na bazarech, špatných zkušenostech s některými inzerovanými, konečně moc pěkný kousek v podle mě nejkrásnější barevné kombinaci a kupodivu bez větší kosmetiky. Přivezl jsem si ji dnes 27.12.2019 v průměrné teplotě 2°C a po prvotních chcípnutí na sytič, ověření, že v otáčkách cca 3000 cuká, seznámení dokonalé avšak s respektem k výkonu, jelikož zadní guma je již na odchodu...

Motorku bych doporučil pro - Univerzální motorka pro všechny možné generace.

Doplňky na motorce - Padací rám fehling.

27.12.2019 stav tachometru 57 968 km

Potřeboval jsem motorku, která je na výlety cca 250 km po okolí i pohodlná pro delší cestování občas za hranice ČR. Líbí se mně tmavé motory, klasické budíky, vzhledem k občasnému cestování polokapotáž výhodou a nejlépe nesmrtelný stroj, což by měla splňovat dokonale. Po dlouhém vyhledávání na internetu je Yamaha FZS 600 Fazer nejlepší volba.

2/2020 stav tachometru cca 58 200 tis. km

Odinstalován dle mého názoru nevzhledný klín pod motorem (prodám nebo nechám doma). Vyměněn olej za Motul 5100 4T 10W-40, olejový filtr HF 147, vzduchový filtr HFA 4606 a chladící kapalina Motul Inugel Expert -37st.C, údržba řetězu. Vyčištění zakarbonovaných brzdových třměnů (čističem brzd Cartechnic + petrolej + kartáček na zuby a hadřík) a vyměněna brzdové kapaliny Valeo Dot4. Na zadním třmenu byl jeden nepohyblivý pístek, opraveno a rozpohybováno (super přípravek na zatlačení, roztlačení brzdových pístků - Quatros QS70066). Zprovozněno (dle návodu na Fazer clubu) i druhé světlo v přední masce pro běžné svícení a vyměněny žárovky za Osram H1 + H4 Night Breaker Laser Next Gen + 150 %. Nainstalovány černé, trubkové padací rámy FEHLING - šlo to fakt blbě...

ladyss
ladyss napsal 31.08.20 v 19:16 10b.

Nepochybně dobrá volba a vypadá opravdu velmi zachovale, je moc fajn když si lidé strojů umí hledět, přeji hodně super kilometrů a ať Ti dělá radost

pavel2k
pavel2k napsal 24.08.20 v 10:02 10b.

Kráska, ať slouží a dělá radost

Petr7474
Petr7474 napsal 16.07.20 v 23:34 10b.

Díky za komentář.
Ten Tvůj Fazer je taky parádní Kdysi jsem se na takovém svezl a opravdu ve mně zanechal dobrý dojem. A bez toho klínu je opravdu hezčí

BigAl74
BigAl74 napsal 21.05.20 v 09:32 10b.

Pěknej a krásně opečovávanej Fazer

Mercurio
Mercurio napsal 24.04.20 v 08:06 10b.

Měl jsem v podobné trikolóře 17 let a 122 000km.Ať ti dobře slouží a dělá radost!