Yamaha FZ6 Fazer (2005)

Vlastník peugeot22
Vloženo 27.12.2019
Aktualizováno 27.12.2019

Zdivočelá kočka.Základem je motor ze supersportovního modelu R6, ten byl však upraven pro lepší průběh výkonu ve středních otáčkách. O přívod paliva se nyní stará elektronické vstřikování, jehož práci uslyšíte při každém otočení klíčků před nastartováním.

Yamaha FZS 1000 Fazer: Stačí 600

První dojmy - Když jsem na motorku poprvé usedl, zaujal mě poměrně ergonomický posaz, při kterém je řidič sice orientován trošku dopředu, na pohodlí to ovšem nijak neubralo. Model působí dojmem krátkého stroje, koleny tak musíte důkladně obejmout nádrž, čímž s motorkou dokonale splynete. Perfektně se ovládá.

Motorku bych doporučil pro - Yamaha FZ6 Fazer je všestranný a lehce ovladatelný motocykl, který lze doporučit i začátečníkům.

Doplňky na motorce - Na mé Yamaze jsou vyhřívané rukojeti,padáky,3x kufry GIVI,prodloužené sportovní plexi,laděné výfuky dominátor,stupačka sloužící jako zámek kotouče,zásuvka na dobíjení telefonu.

Tuto Yamahu bych doporučil i dlouhánům, sedlo je o něco výš a stupačky jsou níže, takže se sem krásně poskládá i majitel dvoumetrové postavy.Motor se v běžném režimu odmění příznivou spotřebou do šesti litrů. Co se týče ovladatelnosti, zde nemám žádné vážné připomínky, vše zkrátka funguje tak, jak má. Fazer je nadprůměrně hbitý a zároveň i stabilní. Zvládá velké náklony, nesmíte se však bát, zadní pneumatika o rozměru 180 se chvíli nechá přemlouvat, zvlášť při překlápění v sérii zatáček. Naladění tlumičů je tak akorát na naše cesty, Fazer však myslí i na sportovní vložky. Přední tlumič sice není nastavitelný, ten zadní si ovšem přizpůsobí každý. Velmi příjemná je i jízda se spolujezdcem. Co se týče brzd, mají velkou účinnost i skvělé dávkování, na přední brzdu stačí brnkat pouze dvěma prsty.Stručně a jasně: Yamaha FZ6 Fazer je všestranný a lehce ovladatelný motocykl, který lze doporučit i začátečníkům. Motorka nabízí dostatek komfortu i sportovního chování, vedle toho báječně vypadá.

context
context napsal 03.01.20 v 20:00 10b.

Pěkná mašina jen trochu nechápu tu spotřebu okolo 6 l s litrem jezdím za 5 při cestovním dálničním tempu přejí hodně km bez nehod a krátkou zimu

_Michal
_Michal napsal 31.12.19 v 10:57 10b.

Super motorka! Ale nechápu, co všichni děláte ze mate spotřebu 5,5 nebo do šesti litrů. Ja jezdim eko dalnice za 3,8, normalni rezim mimo mesto 4,2l a sportovnější 4,6l. Na Trebicsku moc serpertyn neni. Co bych musel delat, abych jel za 6l netusim, snad tahnout lokomotivu

Pivko
Pivko napsal 31.12.19 v 09:16 10b.

No až zas tak tak to nevidím ?! Byl jsem s ním naprosto spokojený , nalítal jsem 95tis. bez poruchy . Přišla nová doba ,změna na BMW a najednou se z Fazra stala dřevěná kraksna , co nezatáčí , nebrzdí , jako by ani ložiska nebyly v kolech. Je to prostě nebe a dudy. Pokrok nezastavíš. Užij si ji !!!