Yamaha XSR 700 (2018)

Vlastník Grilko_00
Vloženo 27.12.2019
Aktualizováno 2.6.2020

Vzhľadom retro bike, ktorý rozdeľuje. Buď sa vám páči alebo ho nemôžete ani vidieť.

Honda CB 650R: (ne)Dostupná najskôr na jar 2020. Podľa recenzií tuhý podvozok, ktorý sa nehodí k stavu okolitých ciest.
Yamaha MT-07: Nesadla mi ergonómia. Dizajn ktorý neurazil ale ani nenadchol.

První dojmy - Prvý dojem bol, že som spravil hlúposť a kúpil si takú vysokú motorku. Po presadnutí z MT03 bol rozdiel obrovský ale po týždni som si zvykol a začal si užívať pohodovú polohu pri jazde a jemný motor.

Motorku bych doporučil pro - Vyššie postavy, extroverti, ľudom ktorý sa páči.

Doplňky na motorce - Eazi-Grip na bokoch nádže

Pri jazdení na predchádzajúcej motorke MT03 mi postupne začal chýbať výkon pri prebiehaní na okresných cestách, nie že by nedalo prebiehať ale 35KW rozhodne dieru do sveta nespraví. Tak prirodzene prišiel čas sa posunúť výkonovo vyššie.

XSR je už chvíľu na trhu, ale kedže je v tieni svojho obrovsky úspešného súrodenca MT07 spočiatku som mu nevenoval veľkú pozornosť, predsa na prvý pohľad je to len vyfintená MT07 s tučnou cenovkou.

Ergonómia/ Podvozok :
XSR má vyššie sedlo aj vyššie položené riadidlá, vďaka tomu je jazdecká pozícia veľmi uvoľnená možno až pasívna. Motorka je skôr vhodnejšia pre vyššie postavy (meriam 183cm) pričom ale nemám problém dočiahnuť oboma nohami na zem.
Zadok si usadíte do krásne dlhého sedla, ktoré ale budete po takej pol hodine preklínať nakoľko sa presedí. Postupom času sa ale situácia zlepšila, alebo som si len zvykol v každom prípade teraz nemám problém stráviť v sedle aj 3 hodiny neustálej jazdy po ktorej nasleduje prestávka na tankovania a ďalšia 3 hodinová jazda.
Ovládacie prvky sú umiestnené intuitívne, výhradu ale mám výhradu k ich veľkosti. Indikátor smeru je na môj vkus príliš malé a klaksón neviem v rýchlosti nahmatať, výsledok je že netrúbim :D
Plusom je štandartne nastaviteľná brzdová páčka v 5 polohách.
Kruhový budík je dobre viditeľný a viete si zobraziť hodiny, trip, aktuálnu a priemernú spotrebu, teplotu chladiacej kvapaliny a teplotu vzduchu.
Budík tiež zobrazuje stav paliva v nádrži. Ukazuje presne ale spoliehal by som sa iba na stav plný a /posledný dielik- rezerva. Už sa mi stalo že pri výlete mi behom asi 30KM zmizli 2 čiarky a to som vôbec netlačil, nakoniec som na pume zistil že nádrž je ešte poloplná.
Podvozkovo je XSR je pohodičkár , v meste a na rozbitých cestách z vás nevytrasie dušu, napriek tomu na okresnej ceste z neho nie je žiadne blato. podvozok na XSR mi prišiel tvrdší oproti MT03. Určite zohráva úlohu aj hmotnosť jazda a kedže vážim ako podpriemerný jedinec 70kg je fabrické nastavenie ideálne.
Predná vidlice nie sú nastaviteľné a vzadu je nastaviteľné predpätie pružiny.
Brzdy sú super, fungujú perfektne a ABS sa nenechá rozhodiť ak pri brzdení trafíte priečne nerovnosti. Rozhodne ale brzdy treba poriadne zabehnúť, zo začiatky boli brzdy veľmi slabé a ABS sa často zapínalo.

Motor:
CP2 od Yamahy je rozhodne klenot 55KW nevyzerá ako veľa ale vďaka dostupnému krútiacemu momentu od "nízkych" otáčok je jazda veľmi zábavná a rýchla. Motor nemá problém jazdiť ustálenou rýchlosťou pri 2000 rpm. Ak potrebujte v tejto rýchlosti zrýchliť je cítiť že sa to motoru nie úplne páči a je lepšie si podradiť..
Od 4000 8000 rpm je záťah motoru parádny, nič nebúcha nehrkoce, motor sa krásne vytáča a ťahá motorku dopredu. Určite vám ruky neutrhne ale menej skúseným jazdcom by vedel narobiť horúce chvíľky.
Určite potešia minimálne vibrácie či už v riedidlách alebo stúpačkách.
Spotreba je závislá od štýlu jazdy, ak pôjdete sa len poobzerať po okolí je možné jazdiť aj za 3,5L/100 dlhodobá priemerná spotreba je 4,1L/100 to pri 14L nádrži znamená tankovanie cca každých 220KM
Čo ale nepotešilo je zvuk výfuku, sériový výfuk je poriadne utlmený a určite uberá jazde na dramatickosti. Do budúcna je už naplánovaná výmena výfuku.

Prevodovka:
Robí presne to čo by ste očakávali, žiadne falošné neutrály, kvalty tam krásne cvakajú. Odstupňovanie je adekvátne zameraniu motorky.

Celkové zhodnotenie:
Po prvom rozpačitom odjazde z predajne som sa s motorkou zžil a robí mi radosť každý deň. Motorka bezproblémovo zvláda každodenné nástrahy mesta aj víkendové cestovanie, nezľakne sa ani priesmyku alebo zakrutenej cesty, kde vďaka širokým riadidlám bude vymetať jednu zákrutu za druhou.

Jurca
Jurca napsal 16.03.21 v 18:33 10b.

Taktéž jsem po ní pokukoval

Wiltord22
Wiltord22 napsal 24.09.20 v 08:54

Fakt pekna ta motorka.

JoskaH
JoskaH napsal 03.01.20 v 14:25 10b.

Ať dělá radost!

Ales600
Ales600 napsal 01.01.20 v 10:31 10b.

Pěkná ať slouží

Mike215
Mike215 napsal 31.12.19 v 00:09 10b.

Krásná motorka