Moto Guzzi Nevada 750 (2013)

Vlastník samm1
Vloženo 24.12.2019
Aktualizováno 27.12.2019

Krasna, chtel jsem ji poslednich 7 let.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Palace (Klánovice)

Moto Guzzi California 1100 Vintage: Nevada je lehčí.
Moto Guzzi V7 Stone: Nevada je hezčí.

První dojmy - Mám ji od září a moc jsme toho zatím nestihli objet. Zatim naprosta spokojenost. Kdyz ji prestali vyrabet, doslo mi, ze uz to neni kam odkladat, pokud ji chci relativne novou a minimalne ojetou. .. .. ..

Doplňky na motorce -

Proc no, proste krasna mensi Guzzi, chtel jsem ji uz hrozne dlouho. Po 10 letech na BMW F 650 bylo na case poridit neco zcela jineho. Hlavne aspon s 2. valcem a bez retezu.
Na druhej válec jsem se opravdu těšil. Pokukoval jsem ještě po Harleyích, ale ta váha mi na nich nevyhovovala. Sportster je navíc na podvozku opravdu tvrdej.
Guzzi má kouzlo, je to stroj s duší. Když jsem to někde četl, přišlo mi to jako blbost. Jak jsem se na ní projel, tak jsem teprve pochopil co tím je myšleno. Nejde to asi popsat líp. Jak se ten motor chvěje a bublá a naklání napravo při zatočení heftem. Paráda prostě.
Řazení je specifické a je třeba si na něj zvyknout (není to Honda ), na druhou stranu, kdybych chtěl Hondu, tak si koupím Hondu

Motor je kapitola sama pro sebe, krásnej rachot už na volnoběh. V nízkých otáčkách dunění, jak kdyby to byla 1200. Jde krásně za plynem až lehce přes 7000 ot./min., pak trošku necitelně a nečekaně zasáhne omezovač otáček. Já ale točím maximálně něco přes 5000, určitě do 6000. Jsem už klidnější řidič a raději mám příjemný zátah mezi 3 a 5 tisíci.

Je to motorka, za kterou se hodně lidí otočí, protože není vidět často a je prostě krásná.

Po silnicích jezdí hodně motorek, ale jen některé jsou opravdu krásné. Italové tohle umí. Mimochodem moje druhé přibližovadlo je Vespa LX

sdr65
sdr65 napsal 29.01.21 v 19:28 10b.

Krásná mašina a hlavně je to Guzzi... ať slouží

pigi79
pigi79 napsal 02.01.21 v 13:46 10b.

Moc krásný kousek, Čím dál víc po ní také pokukuji, protože moje vysněné moto, ve slušném stavu a za slušné peníze, se v inzerátech ne a ne objevit.

skopuzzi
skopuzzi napsal 29.12.19 v 22:42 10b.

Moc pěkná zelená metla, málo k vidění o to cennější, tak si ji užívej!

Guzo
Guzo napsal 28.12.19 v 08:47

Pekná motorečka. Na tých Guzzinách fakt niečo je.
6000 stačí,veď tam niekde je max.výkon.
Výmenou koncoviek za ladené,trebárs Mistral, je zvuk a zážitok ešte lepší.

Atincx
Atincx napsal 27.12.19 v 17:48