BMW R 1200 GS (2005)

Vlastník oldk
Vloženo 23.12.2019
Aktualizováno 3.6.2020

BMW R1200GS
Vždycky jsem si tuhle motorku přál.
Když už byl čas a peníze, tak si přece uděláme radost.

První dojmy - První dojmy? ? Jen co jsem na ní nasedl, zdála se mi jako velká kráva ? což je taky pravda Po rozjetí tento pocit odpadá, velmi ovladatelná motorka, když je teda v pohybu. První den jsem měl problem jí dát na hlavní stojan ? při tom je to sakra tak jednoduchý! ? Jinak po prvním svezení bylo jasno, že měnit nebudu.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro všechny kdo to myslí s cestováním vážně a nehledají motorku na blbosti.

Doplňky na motorce - Zvýšená řidička (Wunderlich).Vyhřívané hefty, nějaké ty zásuvky, mřížka světlometu (Oakride), mřížka chladiče (Oakride), přídavná světla Hella, krycí mřížky na přídavná světla (Oakride), really stupačky, rozšíření pedálu zadní brzdy, přešité sedlo (rutan), přídavné plexi, origo varto kufry, spodní padací rám sw-motech, horní rd-moto.

Prvotní překvapení z hlučného řazení rychlostních stupňů. Rány z převodovky při popojíždění na 1. stupeň mi opravdu nedaly spát. Pročetl jsem na internetu snad všechny diskuze, objížděl mechaniky, všude možné se ptal. Po ujetí pár tis. km tyhle zvuky dokážete dotáhnout na minimum.

Moto jsem zakoupil ve 2019 stav tach. 75000- údajně ? je to rok 2005 ale co si budeme nalhávat.
Každopádně moto je zatím ve skvělém stavu a všechno pracuje jak má.
Jízda po silnici je opravdový požitek, skvěle vyvážený stroj, ale není to žádný závodník. Motor má skvělý zvuk a tah. Při průjezdu zatáčkou, při zavření a otevření plynu se motorka tak zvláštně zavlní, prostě boxer no (za začátku to dost překvapilo)? Co se týče terénu, tak nemám moc dobré zkušenosti, moc často do něj nejezdím, ale přijde mi to dost těžký, když je jen trochu mokro, tak je to pruser (pneu Michelin Anakee Adventure).
Brzdy doslova výborné, to že jsou duální, jsem se dozvěděl nedávno ?
K ovladatelnosti... nooo, když to stojí a má se s tím nějak manipulovat, tak nic moc, zvláště v kopci, nebo v terénu. Když je moto v pohybu, tak moto výborně reaguje, jede kam se podívám.
Spotřeba normál jízda, couračky, okresky, kochačka, ale zase žádnej šnek. cca 5,5l
K servisu asi zatím nic nemám, nechával jsem pro klid v duši kontrolovat kardan, vše bylo v pořádku,
Poruchu jsem zatím nezaznamenal, Hlavně at to tak vydrží ??

Aziz
Aziz napsal 26.12.19 v 18:04 9b.

Hodně spokojených km v sedle

oldk
oldk napsal 26.12.19 v 12:52

Diky všem ? a diky za upozornění na chybu v názvu Petr7474

Petr7474
Petr7474 napsal 26.12.19 v 12:21 10b.

Všechno OK.
Akorát v názvu máš R1250GS, ale jde o R1200 - viz text.

rakeťák-Kim
rakeťák-Kim napsal 23.12.19 v 23:20 10b.

To by šlo

Petr_TA
Petr_TA napsal 23.12.19 v 20:36 10b.

Dobrá volba
Sázka na jistotu